Інвестори обирають готівку

Інвестори накопичують у своїх портфелях готівку, виводячи капітал із різних активів. Про це свідчать дані нещодавнього опитування Bank of America Merrill Lynch, пише ubr.ua.

Тож наразі частка готівки в портфелях сягнула максимальної позначки від вересня 2001 року. До речі, з подібним поспіхом інвестори виводили свої засоби в готівку  після терактів у США 11 вересня.

Серед причин такої ситуації – побоювання більшості менеджерів щодо розпаду ЄС. Натомість 20% схиляються до думки, що така ситуація  малоймовірна, але може мати неабиякі наслідки. Ще 18% опитаних хвилюються щодо можливого краху ринку облігацій.

Багатьох також лякає перемога Трампа на виборах президента в США, хоча  його рейтинг нижчий, аніж у Хіларі Клінтон. Ставлення учасників ринку до Трампа зумовлене його непередбачуваністю. Та не всі голови хедж-фондів розглядають його як загрозу, адже він пропонує збільшити витрати на інфраструктуру і скоротити податки, що може посприяти притоку капіталу на фінринки.

До речі, дані нещодавно проведеного аналізу від Macroeconomic Advisers  показують, що навіть якщо моніторинг громадської думки продемонструє позитивний результат на користь Трампа, у день проведення виборів падіння на фондових ринках сягне 7%.

Втім, попри те, що менеджери переводять активи в готівку, обсяг інвестицій в акції сягнув свого максимального показника за останні сім місяців. Натомість інвестицій в облігації стало значно менше. Їх обсяг зменшився до 10-місячного мінімального значення.


Читати також:

  1. Інвестори активно цікавляться IT-проектами
  2. Інвестори активно вкладають кошти у комерційну нерухомість
  3. Які квартири обирають українці
  4. Інвестори в Україні позбуваються цінних паперів
  5. Інвестори віддають перевагу “хмарі”

Тема : News