IT-ринок: прогноз на 2017 рік

У наступному році аналітики компанії Gather передрікають світовому ринку IT зростання, яке цьогоріч не спостерігалося через загрозу виходу Великобританії з ЄС, пише видання internet.ua.

Згідно з результатами дослідження за підсумками 2017 року глобальні витрати на інформаційні технології становитимуть 3,5 трлн дол., а це на 2,9% більше за показники, які передбачаються за підсумками цього року. Учасники ринку прогнозують, що за весь 2016 рік фінансування IT становитиме 3,4 трлн дол., що буде менше за результат 2015 року на 0,3%.

Як зазначає Джон-Девід Лавлок, віце-президент з досліджень Gather, Brexit вплинув на ринок моментально, тож невелике зростання витрат на інформаційні технології стрімко змінилося на від’ємну динаміку. За підсумками поточного року глобальний ринок IT міг показати позитивні зміни, якби не плани Великобританії, але оскільки її вихід з ЄС не може не позначитися на світовій економіці, то світові витрати на IT зменшаться на 0,3% за підсумками року.

Експерти також очікують, що безпосередній вплив британського фунта на цей ринок спричинить зростання цін на продукти галузі і змінить пріоритети.

Цьогоріч найбільш активним сегментом світової індустрії IT дослідники назвали ринок програмного забезпечення, що за підсумками року продемонструє позитивну динаміку  (+6% до 333 млрд дол.). У 2017 році він зросте на 7,2% до позначки в 357 млн дол. Окрім цього, аналітики пророкують підвищення показників ринку IT-послуг на 3,9 і 4,8% у цьому і наступному роках відповідно.

Найкрупнішим сегментом ринку залишаються телекомунікаційні послуги. Очікується, що в 2016 році витрати на цю сферу становитимуть майже 1,4 трлн дол., а це на 1,1% менше за показник минулого року. Натомість у 2017 році ринку обіцяють зростання на 1,9% до 1,4 трлн дол.

У 2016 році значно зменшиться фінансування на купівлю комп’ютерних пристроїв – на 7,5% до 597 млрд дол., а в 2017 році воно може сягнути 600 млрд дол.


Читати також:

  1. Прогноз зростання світової економіки
  2. Прогноз зростання ВВП країн, що розвиваються, покращився
  3. МВФ: прогноз зростання українського ВВП збережено
  4. Що очікує українську економіку в 2017 році?
  5. Що буде з продажами смартфонів у 2017 році?

Тема : industry News,News