IT-сектор заплатив державі найбільшу суму

За 10 місяців цього року податкові надходження від надання комп’ютерних та інформаційних послуг становили 6,5 млрд грн, про що йдеться в повідомленні IT-комітету EBA, пише Ubr.ua.

Протягом січня − жовтня поточного року податкові надходження зросли на 37,4% порівняно з тим самим періодом 2016 року.

У повідомленні зазначається, що IT-галузь України стрімко нарощує свою ефективність, а обсяги діяльності майже досягли докризових показників.

51% податкових надходжень із сфери IT – це платежі компаній Києва і Київської області, а 15% цих фінансових вливань надійшли з центральних офісів IT-компаній.

Найбільшими платниками податків є IT-хаби, які об’єднують представників IT-галузі на Харківщині (11% податкових надходжень), Львівщині (8%), Одещині і Дніпропетровщині (по 4,4%). Частка податкових платежів компаній Запорізької і Вінницької областей за звітний період становила по 2%.

До речі, українські айтішники останнім часом обирають для переїзду на постійне місце проживання не США, Німеччину чи Нідерланди, а сусідню Польщу. Так, саме більшість IT-спеціалістів з України зараз живуть і працюють у Польщі – 26%, Німеччину обрали 19%, США − 13%, а Нідерланди – 6%. Про це зазначено на сайті спільноти українських програмістів DOU з посиланням на власне опитування.

Також  сказано, що за останні п’ять років кваліфіковані спеціалісти галузі дедалі частіше переїжджають за кордон.

Опитування продемонструвало, що більшість респондентів переїхали за кордон не так давно – 19% менше року тому, 38% – від одного до двох років, а 35% – 3−5 років. І лише 8% проживають за кордоном понад п’ять років.


Читати також:

  1. В український аграрний сектор інвестували рекордну суму
  2. Українці активно виїжджають за кордон
  3. IT-сектор стане драйвером світової економіки
  4. Аграрний сектор продемонструє приріст у 109,3%
  5. Боргова криза в країнах ЄС переходить в банківський сектор

Тема : News