Кабмін сподівається на різке зростання ВВП цього року

Згідно із затвердженою Державною програмою активізації економіки на 2013-2014 роки зростання реального ВВП в поточному році становитиме 2,5-3,4%, а в наступному – 3,0-4,0%.

Урядова програма повинна стати відповіддю на непрості економічні умови, в яких опинилася країна. Реалізація програми побудована на п’яти основних пріоритетах: структурних реформах, підвищенні конкурентоспроможності економіки, покращенні інвестиційного клімату, підтримці національного виробника, збільшенні експорту, розвитку сектора високих технологій.

Кабмін також припускає, що реалізація цієї стратегії утримає рівень інфляції в рамках 5-6%, граничний об’єм держборгу – у межах 30,6% ВВП, а дефіцит держбюджету – у рамках 3,2% ВВП.

Разом з тим, ВВП України в минулому році зріс лише на 0,2%, замість прогнозованих урядом 3,9%. У результаті бюджет недоотримав приблизно 7,5% очікуваних доходів, а його дефіцит становить 53,4 млрд грн (3,8% ВВП), таким чином в два рази перевищивши прогнозовану на рік суму.

У той же час, у поточному році держава очікує найбільші виплати за зовнішніми боргами на загальну суму близько $9 млрд, $6 млрд з яких Україна заборгувала МВФ.
Попри оптимізм Кабміну і уповання на розроблену ним держпрограму, МВФ прогнозує зростання економіки країни в 2013 році на рівні 1% без коригування економічної політики.

Солідарні з очікуваннями організації і Європейський банк реконструкції та розвитку, а також Світовий банк. Вони «погіршили» прогнози зростання вітчизняної економіки до 1% і 2,5% відповідно.

Не відчуває оптимізму з приводу розробленої економічної стратегії і колишній міністр Петро Порошенко. На його думку, ця програма створена за «радянськими лекалами» і розрахована на підтримку певних галузей і підприємств, що в підсумку вбиває конкуренцію.


Читати також:

  1. Зростання світової економіки у наступному році не очікується
  2. Цього року очікується попит на випускників бізнес-шкіл
  3. ZenithOptimedia знизив зростання рекламного ринку до 4,4% в 2012
  4. МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки
  5. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році

Тема : News