Капінвестиції в Україні зросли на 18%

У 2016 році в Україні капінвестиції зросли на 18%, натомість позаторік падіння дорівнювало 1,7%, а в 2014-му – 21,4%, повідомляє видання bin.ua з посиланням на дані Держстату.

Так, торік було освоєно 326,2 млрд капітальних інвестицій, а зростання показника протягом року постійно пришвидшувалося. Якщо за підсумками I-го кварталу ріст становив 0,7% порівняно з аналогічним періодом 2015 року, то за результатами шести місяців – 9,6%, а за дев’ять місяців 2016 року досягнув 16,4%.

За аналізований період капінвестиції найбільше зростали в Одеській і Миколаївській областях – 63,4% і 47,6% відповідно. Також стрімкий підйом спостерігався на Кіровоградщині – 47%, Луганщині – 46,4% і Донеччині – 45,1%.

У той же час обсяг капінвестицій зменшувався в західних областях країни. На Івано-Франківщині спад дорівнював 34,7%, у Чернівецькій області – 14,1%, на Рівненщині – 8,8%, а в Закарпатті – 6,1%.

Щодо галузевого розподілу, то тут найбільше капінвестиції зростали у сферах охорони здоров’я і надання соцдопомоги, наземного і трубопровідного транспорту, реклами, дослідження ринкової кон’юнктури, операцій з нерухомістю, інфопослуг і програмування, забезпечення стравами і напоями, а також у галузі сільського господарства.

Серед основних джерел капінвестицій – кошти підприємств і організацій. Їхня частка порівняно з даними за 2015 рік зросла з 67,4 до 69,4%. Окрім цього, збільшився вклад місцевих бюджетів – з 5 до 7,1%. Натомість частка позичених і залучених коштів у 2016 році скорочувалася.

До речі, Україна в щорічному рейтингу Doing Business посіла 80 місце, а це на три позиції вище за результат попереднього року, пише forbes.net.ua. Втім, інвестори, приймаючи рішення вкласти кошти, опираються не лише на дані рейтингів інвестпривабливості, але й на низку інших факторів.

Так, за інформацією видання, інвесторів не відлякує ситуація на сході країни, але стримує проблема захисту прав власності, складнощі з отриманням дозволу на тимчасове перебування в Україні, бюрократична тяганина щодо процедури отримання дозволу на роботу, неможливість репатріації капіталу тощо.


Читати також:

  1. В Україні зросли продажі нових автівок
  2. Продажі вживаних авто зросли
  3. Ціни на монтажно-будівельні роботи в Україні зросли
  4. В Україні зросли соцстандарти
  5. Споживчі ціни в Україні зросли

Тема : News