Кількість збиткових банків в Україні зросла

Згідно з офіційними даними Національного банку України (далі − Нацбанк, НБУ), за підсумками січня-квітня поточного року українські банки зазнали збитків у 11,5 млрд грн, що менше на 16,7% аніж за аналогічний період торік, передає ubr.ua.

Станом на 1 травня прибутки фінустанов просіли на 20,2% до 56,8 млрд грн, якщо порівнювати з показником 2015 року.

Аналітики Нацбанку пояснюють падіння дохідності банків зростанням збитків від торгових операцій на 3 млрд грн. Окрім цього, також скоротилися відсоткові прибутки за кредитами, що були надані корпораціям і населенню, – спад дорівнював 4,9 млрд грн. Натомість заробітки банків від робіт з цінними паперами зросли на 3,1 млрд грн.

На 1 травня збитковими були 34 банки, а загальна сума збитків становила 15,1 млрд грн. Лише за квітень 25 фінустанов зазнали втрат на суму 4,7 млрд грн. У повідомленні регулятора зазначається, що 72% цих збитків – одного з них, але його ніде не згадують. Не називають також і назви інших збиткових банків.

Що стосується прибутків, то станом на 1 травня їх отримали 75 фінустанов у сумі 3,6 млрд грн.

Нагадаємо, що найбільших збитків за I квартал поточного року зазнали «ВТБ Банк» (-4,6 млрд грн), «Промінвестбанк» (-2,8 млрд грн), «Укрексімбанк» (-1,4 млрд грн), а також «УкрСиббанк» (-910,8 млн грн) і «Альфа-Банк» (-536,8 млн грн).

До речі, Василь Горбаль, експерт з питань фінансів, прогнозує, що за кілька років в Україні відбудеться черговий «банкопад», пік якого припаде на 2020 рік, адже банківські кризи, на його думку, мають циклічний характер.

Загалом НБУ від початку року вивів з українського ринку вже сім банків, серед яких два були крупними – «Хрещатик» і «Фідобанк».


Читати також:

  1. В Україні кількість банків скоротилася на третину
  2. В Україні суттєво скоротиться кількість банків?
  3. В Україні рекордна кількість проблемних кредитів
  4. Активи українських банків зросли
  5. Експерти: банківська система Україні стала надійнішою

Тема : News