Китай інвестує в українське сільське господарство 6 млрд доларів

За повідомленням korrespondent.net, 28 грудня у Гонконгу був підписаний меморандум, за яким створено Китайсько-Український Фонд інвестування в міжнародні проекти співробітництва. Новостворений Фонд планує залучити близько 6 млрд доларів у розвиток сільського господарства на українській території. З цієї суми 600 млн буде виділено вже в 2013 році.

За словами заступника голови правління Китайсько-української асоціації з реалізації міжнародних проектів, яку також створили нещодавно, мета створення Фонду − акумулювання коштів задля просування програм з розвитку українського сільського господарства та реалізації проектів у цій сфері. Також Фен Чі Кін зазначає, що однією з цілей є розширення торгових відносин агропромислового характеру між Україною та Китаєм.

“Фонд уже в наступному році планує залучити близько 600 млн доларів на проекти, що будуть відібрані в процесі співпраці, та поступово доводити суму інвестицій до 6 млрд”, − зазначає Фен Чі Кін.

Учасниками меморандуму пріоритетними визнані проекти будівництва в Україні заводів з виробництва добрив та засобів захисту рослин. Наразі Україна фактично повністю закуповує добрива та засоби захисту за кордоном. Також серед першочергових завдань було визначено удосконалення зрошувальної системи, використання новітніх технологій зі збільшення продуктивності птахівництва, скотарства та збільшення врожайності. Важливим також визначений розвиток логістики.

Китайська сторона зацікавлена в покращенні ситуації з українським сільським господарством задля підвищення продовольчої безпеки шляхом нарощування імпорту якісної української продукції.

У початковому етапі реалізації програм Фонду беруть участь шістнадцять великих промислових компаній, які увійшли до складу Асоціації та мають чималий досвід роботи за кордоном. У подальшому, коли відбуватиметься реалізація проектів та буде успішно налагоджене співробітництво, планується залучити й інші китайські та гонконгські корпорації. Загалом до 2015 року Україна планує збільшити товарообіг з Китаєм удвічі.


Читати також:

  1. Загальносвітовий обсяг угод M&A становив 2,4 трлн доларів
  2. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  3. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  4. Українці витратили в інтернеті 2 млрд євро
  5. ЄБРР допоможе Україні… після МВФ

Тема : News