Китай у трійці лідерів світових інвесторів

За повідомленням Лента.Ру з посиланням на інформацію агентства “Синьхуа”, іноземні інвестиції Китаю зросли на 17,6% за підсумками 2012 року і становили 87,8 млрд доларів.

Таким чином КНР опинилася на третьому місці за показником інвестування опісля Сполучених Штатів та Великобританії. Обсяги інвестицій лідерів рейтингу перевищили китайський показник удесятеро і втричі відповідно.

Інвестиції КНР в реальний сектор світової економіки сягнули $77,7 млрд, а у фінансові компанії Пекін вклав $10 млрд.

За підсумками минулого року інвестори Китаю взяли участь у 457 угодах злиття і поглинання, що в загальному становлять 43,4 млрд доларів.

За показником накопичення іноземних інвестицій КНР посідає лише тринадцяте місце з показником майже у $532 млрд. У цілому ж на кошт китайських інвесторів було створено 22 тисячі підприємств у 179 країнах і регіонах світу, з яких практично 80% є рентабельними.

Китай досить довго був лідером надходження інвестицій у країну, але наразі нарощує обсяг вкладення коштів у зарубіжні компанії. Згідно з останніми даними, за останні одинадцять років Китай наростив більше аніж у 30 разів зарубіжні інвестиції. Для порівняння, у 2002 році обсяг вкладень дорівнював всього 2,7 млрд доларів.

Біля 90% накопичених Китаєм  іноземних інвестицій припадає на компанії державного сектору, втім, приватні компанії поступово нарощують позиції. Так, у 2011 році вони отримали половину нових інвестицій.

Також нагадаємо, що опісля дворічного зростання обсягу капінвестицій у вітчизняну економіку, він почав падати. У 1-му півріччі 2013 року рівень інвестицій становив 103,3 млрд грн, натомість за аналогічний період минулого року він становив на 14,6% більше.


Читати також:

  1. Країни BRICS отримали 1/5 іноземних інвестицій
  2. Китай – найбільша торговельна держава світу, − Bloomberg
  3. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів
  4. Китай інвестує в українське сільське господарство 6 млрд доларів
  5. Загальносвітовий обсяг угод M&A становив 2,4 трлн доларів

Тема : News