Китайська економіка стане найсильнішою у світі?

Згідно з дослідженням економічного центру Economist Intelligence Unit (EIU), до 2050 року Китай пережене США у гонці найсильніших економік світу і стане лідером за рівнем номінального ВВП, повідомляє ubr.ua.

До того часу Китай збільшить свою економіку вдесятеро, досягнувши показника у 105,9 трлн дол. Зараз показник дорівнює 10,3 трлн дол. Натомість економіка США за цей період зросте лише в 4 рази − з 17,4 трлн до 70,9 трлн.

Також дослідження показало, що до 2050 року економіка Мексики і Індонезії мають шанси витіснити з тОР-10 найсильніших економік світу Росію і Італію. Так, за 35 років мексиканський ВВП зросте з 1,29 трлн до 9,83 трлн і посяде 8-ме місце в світі, хоча зараз Мексика не входить до десятки.

Очікується, що перші місця будуть за Китаєм, США, Індією та Індонезією. Також до десятки ввійдуть Японія, Німеччина, Бразилія і Великобританія, а список завершить Франція.

Найбільш відчутного зростання експерти очікують від індійської економіки. Так, згідно з прогнозами, до 2050 року вона зросте в 31 раз і опиниться на третьому рядку рейтингу.

До речі, Китай у травні залучив 9,33 млрд дол прямих іноземних інвестицій, а це на 7,8% більше, аніж у травні минулоріч. Про це свідчать дані Мінторгівлі Китаю. У квітні показник становив 9,61 млрд, зрісши на 10,5% у перерахунку на річний темп, тож темпи зростання показника в травні сповільнилися.

За січень-травень поточного року обсяг ПІІ показав зростання на 10,5%, сягнувши 53,8 млрд дол, а нефінансові іноземні інвестиції зросли на 47,4% до 45,41 млрд дол.

Раніше повідомлялося, що згідно з даними Організації економічного розвитку і співпраці, за підсумками I кварталу цьогоріч обсяги зовнішньої торгівлі товарами країн БРІКС і G7 зазнали помітного падіння.


Читати також:

  1. Названі найбільші компанії у світі
  2. Вітчизняна економіка за 6 місяців упала на 3%
  3. Worldsteel: Виробництво сталі в світі зросло до 124 млн т
  4. IT-сектор стане драйвером світової економіки
  5. Чи зросте українська економіка в 2014 році?

Тема : News