Криптовалюту в Україні скоро легалізують

Нещодавно група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді України законопроект, що передбачає легалізацію криптоваюти в Україні, повідомляє видання “Телеграф”.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що основна його мета – надання криптовалюті офіційного статусу, а також регулювання правовідносин щодо її обігу, володіння, зберігання, використання і проведення криптовалютних операцій.

У законопроекті депутати пропонують функцію держрегулювання ринку криптовалюти віддати Нацбанку.

Експерти визначили питання регулювання криптовалюти дуже важливим для української економіки, адже у світі такий тип розрахунків стає дедалі популярнішим, і розвиток цього явища не можна зупинити.

Очікується, що ухвалення законопроекту про криптовалюти сприятиме притоку в Україну багатомільйонних інвестицій, які сприятимуть розвитку бізнесу, а це позитивно вплине на економічний клімат усередині держави, допоможе укріпити гривню і збільшити ВВП.

У тексті законопроекту зазначається, що криптовалюта − не платіжний засіб, але вона є об’єктом власності, тож її можна обмінювати на інші товари чи послуги. Для неї справедливі ті самі норми, що й для приватної власності, а криптовалютні транзакції розглядатимуться як угоди обміну.

Згідно з нормами законопроекту держава не нестиме жодних зобов’язань перед власниками криптовалюти. Також вона не контролюватиме діяльність бірж криптовалют.

До речі, стало відомо, що хакери дедалі більше атак здійснюють не на банківський сектор, а на інфраструктуру криптоіндустрії. Про це свідчать дані Group-IB.

Експерти фіксують інциденти, що пов’язані з викраденням у користувачів даних криптовалютних гаманців. Методи зловмисників ідентичні тим, які вони застосовують і до банківського сектору.


Читати також:

  1. В Україні суттєво скоротиться кількість банків?
  2. Майбутнє криптовалют: продавці ігнорують Bitcoin
  3. Податок на виведений капітал: що нового?
  4. В Україні можуть змінитися правила купівлі землі
  5. Продукти в Україні здорожчали на 3,3%

Тема : News