Куди інвестують українці?

За останні 12 місяців зарубіжні стартапи отримали, як мінімум,  76 млн дол. від українських компаній і венчурних фондів. Про це свідчать дані дослідження відкритих джерел ресурсу ain.ua.

Як за обсягами вливань, так і за кількістю перше місце посідають стартапи, пов’язані з маркетингом, – чотири проекти залучили більше 20 млн дол. Саме цим проектам інвестори готові надавати найбільші суми.

На другому місці – інвестиції в проекти e-commerce. Тут чотири стартапи залучили по 1—3,5 млн дол. на загальну суму понад 8,7 млн дол. Третє місце посіли стартапи, пов’язані зі здоров’ям людини.

За звітний період 9 з 22-х проектів отримали фінансову підтримку на етапі підготовки до запуску (посівна стадія), створення і тестування прототипу.

Щодо географії інвестицій, то у фондів вона відрізняється. До прикладу, Noosphere Ventures інвестувала лише в проекти США, а TA Ventures – у стартапи як США, так і Німеччини, Сінгапуру, Індії та Великобританії. Саме TA Ventures одразу вкладала кошти у 12 проектів, тим самим показала найвищий результат з усіх венчурних компаній з України.

До речі, здебільшого вона інвестувала не сама, а залучала співінвесторів, натомість інші компанії і фонди діяли самостійно або з іншими фондами.

Також стало відомо, що активи фінансових компаній України за січень-березень зросли на 15,7% порівняно з аналогічним періодом торік до 77,492 млрд грн. Таку інформацію повідомляє прес-служба Нацкомфінпослуг.


Читати також:

  1. Конкуренти Кремнієвої долини
  2. Інвестори віддають перевагу “хмарі”
  3. Українці розпродують офіси
  4. Український ринок праці: що українці думають про свою зарплату?
  5. Українці будуть переглядати карту із земельними ділянками он-лайн

Тема : industry News,News