Квартири в передмісті купують частіше, аніж у столиці

Житлом у містечках довкола столиці покупці стали цікавитися більше на 5%, натомість столичними квартирами – менше на 3%, пише ubr.ua.

Зростання зацікавленості житлом у містах-супутниках Києва порівняно з даними за липень минулого року становило 94,8%, а в столиці цей показник сягнув тільки 15,5%. Такою є інформація компанії “Альянс-Новобуд”, експерти якої зазначають, що в разі подальшої активності щодо покупки заміської нерухомості можна буде впевнено говорити про сформований стійкий попит саме на житло такого типу.

Втім, попри таку ситуацію, в липні про себе заявили лише три житлові комплекси (далі − ЖК) − в Ірпіні, Вишгороді і Білій Церкві, а два закрили продажі квартир.

У повідомленні зазначається, що на основі аналізу 190 ЖК у передмісті стало відомо, що різкого спаду цін не відбулося, і наразі в середньому вартість 1 м2 поблизу столиці дорівнює 13 728 тис.

В області на ринку первинного житла більше 80% пропозиції знаходиться в сегменті 9-16 тис. грн за 1 м2, а 87% об’єктів – квартири класу “економ” і лише 13% – бізнес-класу.

У компанії також відзначають, що здебільшого апартаменти за межею столиці обирають дві групи покупців: молоді сім’ї, для яких ця покупка є першим власним житлом, а також люди віком 35+, що вкладають кошти з інвестиційною метою.

Квартири в містах-сателітах купують як кияни, що покращують свої житлові умови або купують своє перше житло, так і мешканці інших регіонів країни, переїжджаючи поближче до столиці для працевлаштування.


Читати також:

  1. Українці частіше обмінюють квартири?
  2. Житло у передмісті столиці відчутно здорожчало
  3. Ціни на квартири впали в усіх районах столиці
  4. Нові квартири у столиці здорожчали
  5. Українці розкуповують однокімнатні квартири

Тема : industry News,News