Мільярдери стали багатшими ще на $241 млрд

Найбагатшою людиною в 2012 році знову став мексиканський магнат Карлос Слім, а сукупні статки сотні найбагатших людей у світі за підсумками 2012 року збільшилися на $241 млрд і становили $1,9 трлн.  Про це свідчить підсумковий Bloomberg Billionaire Index.

Лідерство у списку знову дісталося власникові компанії America Movil Карлосу Сліму. Bloomberg оцінює його активи у $75,2 млрд. Мексиканець у минулому році став багатшим ще на $13,4 млрд. Відзначимо, що Слім став першим «неамериканцем» з 1994 року, який очолив список найбагатших людей світу.

Друге місце посів Білл Гейтс, що поступився лідерством Сліму кілька років тому. Його статки становлять $63 млрд.

Найщасливішим бізнесменом торік став іспанець Амансіо Ортега, який примножив свій капітал на $22,2 млрд. Нині в нього $57,5 млрд, що дозволило посісти третю сходинку у рейтингу. Ортега володіє торговельною мережею Inditex, серед брендів якої Zara, Pull&Bear, Bershka.

Власник Berkshire Hathaway, інвестор Уоррен Баффет опустився на четверте місце. 2012 він отримав ще $5,1 млрд. На сьогодні його капітал дорівнює $49,8 млрд.

П’яту сходинку у рейтингу посів власник IKEA 86-літній Інґвар Кампрад з активами в $42,9 млрд. Річний приріст власника найбільшого у світі меблевого концерну становив 16,6%.

Найбільші збитки в минулому році поніс бразилець Айке Батиста. Його статки зменшилися на $10,1 млрд. Цікаво, що сировинний мільярдер, що очолює EBX Group, обіцяв до 2015 року стати найбагатшою людиною на Землі.

Крім того, Марк Цукерберг після вкрай невдалого виходу на біржу соціальної мережі Facebook втратив $5,2 млн. Однак такі невдачі більше виключення на тлі мільярдерів, які за минулий рік стали ще багатшими.

Примножити свій капітал магнатам допоміг загальний підйом на світових фондових ринках. Так, глобальний індекс MSCI World зріс на 13,2%, а показник Standard & Poor’s 500 − на 13,4%. Крім того, у другій половині року значно піднялися європейські індекси.


Читати також:

  1. На інтернет-рекламу в 2012 році витратять $ 98 млрд
  2. Нацбанк витратив понад $ 3,7 млрд на підтримку гривні у минулому році
  3. Українці витратили майже 2 млрд. євро на інтернет-покупки
  4. Обсяг ринку онлайн-реклами в Європі досяг позначки в 20,9 млрд євро
  5. Обсяг торгів на фондовому ринку за рік виріс у півтора рази

Тема : News