Мінімальна зарплата 3 200 грн: які наслідки?

У вівторок 6 грудня законопроект № 5130, необхідний для затвердження держбюджету на 2017 рік, було прийнято рішенням 277 депутатів Верховної Ради, пише KP.ua. Згідно з ним від 1 січня в Україні мінімальна заробітна плата не може бути меншою ніж 3 200 грн. Якими ж будуть наслідки такого підвищення для вітчизняної економіки?

Варто зауважити, що 3 200 грн – це сума до оподаткування, а після вирахування всіх податків працівник отримає 2 500 грн.

Також стало відомо, що на вищі зарплати можуть очікувати не всі – прибутки чиновників влада обіцяє «відв’язати» від мінімальної зарплати. Мінсоцполітики зазначає, що підвищення мінімалки слід очікувати більшості бюджетників.

У 2016 році ФОП першої групи при максимальному обороті в 300 тис. грн на рік сплачує 441 грн податків щомісячно, а в 2017 році ця сума становитиме 1 024 грн. Загалом податкове навантаження зросте в 2,3 рази.

Влада також заявляє, що зростання мінзарплати знизить кількість наданих субсидій населенню, адже їх призначають  на основі офіційних прибутків українців. Втім, ті, хто отримали субсидії на поточний опалювальний сезон, продовжуватимуть ними користуватися.

Також зростуть витрати на сплату податку на нерухомість, який залежить від розміру мінімальної заробітної плати.

Стало відомо, що вперше за останні 2,5 роки в другому кварталі поточного року Нацбанк зафіксував зростання прибутків населення, пише ubr.ua. Приріст становив 5,6% у річному перерахуванні.


Читати також:

  1. Чи зросла реальна зарплата в Україні?
  2. В Україні зросли соцстандарти
  3. У жовтні середня зарплата українця знизилася на один долар
  4. Українська економіка: коли очікувати на підйом?
  5. Середня зарплата в Україні зросла

Тема : industry News,News