“Мобілізація” українців сягнула 90%

Як свідчить нещодавнє опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), мобільний зв’язок в Україні вдвічі популярніший аніж стаціонарний. Про це повідомляє lb.ua.

Соціологам КМІСу вдалося з’ясувати, що наразі 88% українців є користувачами мобільного зв’язку, натомість стаціонарного − 43%. Так, 50,8% респондентів мають лише мобілку, а 6,1% − винятково стаціонарний. Два види телефонного зв’язку є в 37,2%. Узагалі немає телефону лише у кожного 17-го.

Загалом дослідження виявило, що користувачі стаціонарного телефону − літні люди з невеликим достатком. До прикладу, тільки стаціонарний телефон використовує 1/4 пенсіонерів, що старші 70 років і менше 1% людей, молодших 50 років.

Серед тих респондентів, кому прибутки дозволяють робити заощадження, тільки домашнім телефоном користуються менше 3% опитаних, а серед більш забезпечених таких значно менше. Для кожного десятого з бідного населення стаціонарний телефон залишається єдиним засобом зв’язку.

Цікаво, що серед сільського населення значно більша частка тих, хто використовує лише мобільний (62% сільських жителів супроти 45,6% міських), адже домашній телефон у сільській місцевості менш розповсюджений.

Дане опитування проводилося у листопаді методом особистого інтерв’ю серед 2011 людей у віці старше 18 років, що проживають в усіх регіонах України. Статистична похибка становить 1,4-3,3%.

До речі, за підсумками 2013 року вітчизняний ринок телефонів, смартфонів, планшетів і ноутбуків дорівнював більше 12,4 мільйонів одиниць на загальну суму 19,5 млрд грн. Цей показник становить на 20% більше, аніж у 2012 році. З цих мобільних засобів більше 9 млн одиниць − це телефони та смартфони на загальну суму понад 10 млрд грн. Такі показники для України є рекордними.


Читати також:

  1. Більшість українців виходять в Мережу з ПК і смартфонів
  2. Більшість українських студентів суміщають роботу з навчанням
  3. Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
  4. Для більшості українців успішна кар’єра – вертикальна
  5. Купівельна спроможність українців падає

Тема : industry News,News