Moody’s: рейтинг України знижено

Довгостроковий суверенний рейтинг України був знижений агентством Moody’s до “високо спекулятивного”. А це лише на сходинку вище від рівня дефолту. Наразі рейтинг України − Са, що на позицію нижче за попередній Саа3, повідомляє Радіо Свобода. Подальший прогноз аналітиків залишається негативним.

На думку експертів агентства, імовірність проблемної реструктуризації українського держборгу (й дефолту за державним боргом) становить майже 100%.

Основним фактором, що спричинив зниження рейтингу, була значна вірогідність того, що зовнішні приватні кредитори зазнають чималих втрат через втілення плану української влади щодо реструктуризації чималої частини єврооблігацій, термін виплати по яким спливає.

Також у повідомленні зазначається, що під реструктуризацію мали б потрапити єврооблігації, видані Києвом, а також зовнішні борги підприємств із держгарантіями та борги деяких інших держпідприємств.

Негативний прогноз Moody’s пов’язаний із тим, що у найближчому майбутньому залишатимуться дуже високими рівні зовнішнього і урядового боргу України, навіть попри плани здійснити реформи і реструктуризацію.

Окрім цього, агентство знизило й інші рейтинги, що стосуються України.

Зміна прогнозу щодо рейтингу України на “стабільний” можлива після реструктуризації боргу і нормалізації ситуації на сході країни. Також покращенню рейтингу сприятимуть позитивна динаміка заборгованості, покращення зовнішньої позиції ліквідності України і позитивна динаміка структурних реформ.

Втім, можливе ще зниження рейтингу у випадку, якщо власники облігацій зазнають більших втрат, аніж це передбачено поточним рейтингом Са.


Читати також:

  1. Економічний рейтинг України знижено
  2. Moody’s понизило рейтинг держоблігацій України
  3. Зовнішній борг України в 2014 році скоротиться на 20%
  4. Україні знизять рейтинг
  5. Прогноз зростання світового ВВП знижено

Тема : News