МВФ: прогноз зростання української економіки збережено

Як зазначається у звіті Міжнародного валютного фонду (далі − МВФ), прогноз зростання української економіки за підсумками року було збережено на рівні 1,5%, натомість передбачення стосовно інфляції не збулися − результати стали кращими – з 15,1% до 13%, повідомляє УНІАН.

У звіті зазначається: “Реальний ВВП України за підсумками року зросте на 1,5%, економічна активність супроводжуватиметься зростанням внутрішнього попиту і ослабленням фінансового тиску, а інвестори будуть почуватися впевненіше. Втім, впливу факторів ззовні буде достатньо, щоб завадити зростанню, тому внутрішній попит для України залишатиметься важливим”.

Головний кредитор держави відзначає, що до кінця поточного року інфляція становитиме 13%, і зумовлена вона буде здебільшого підвищенням комунальних тарифів.

Ключовим досягненням країни аналітики визначили перехід від спаду економіки до зростання. Для подальшого закріплення результату необхідно продовжити оздоровлення банківської системи, покращення податкового адміністрування, укріплення системи державних фінансів. Окрім цього, потрібно провести пенсійну реформу і покращити діловий клімат.

Нагадаємо, що 14 вересня цьогоріч МВФ повідомив про  результати другого перегляду програми співпраці з Україною, що в березні 2015 року була затверджена на чотирирічний термін. За підсумками перегляду було вирішено видалити третій кредитний транш у розмірі 1 млрд дол. Тож загалом обсяг виділеного фінансування становитиме 7,62 млрд дол., а кредитування − 17,5 млрд дол.

До речі, що стосується пенсійної реформи, то Мінсоцполітики на цьому тижні обіцяє внести в парламент законопроект, що має на меті “осучаснити” пенсії. У випадку затвердження 3,4 млн пенсіонерів отримають прибавку до пенсії. Окрім цього, з 1 грудня цього року також заплановане підвищення соцстандартів.


Читати також:

  1. МВФ: прогноз зростання українського ВВП збережено
  2. ЄБРР погіршив прогноз розвитку української економіки
  3. Прогноз зростання світової економіки
  4. Прогноз зростання світової економіки погіршився
  5. Прогноз зростання світового ВВП знижено

Тема : News