МВФ: прогноз зростання українського ВВП збережено

Як стало відомо з оновленого економічного огляду центральних і східних країн Східної Європи, розміщеного на офіційному сайті Міжнародного валютного фонду (далі − МВФ), прогноз зростання української економіки в 2016 році збережено на рівні 1,5%, а в 2017 році очікується показник у 2,5%, передає interfax.com.ua.

Експерти передбачають, що інфляція за підсумками поточного року становитиме 15,1%, а 2017-го – 11%. Аналітики Фонду також передрікають, що в 2016 році експорт продукції з України продовжить падіння, але не так суттєво, як роком раніше, – на 4,1%. Очікується, що вже за підсумками  наступного року показник зросте на 3,6%.

Фахівці МВФ прогнозують, що цього року валовий борг України становитиме 152,3% ВВП, зате в наступному році він скоротиться до 140%, а державний борг дорівнюватиме 92,3-92,8% ВВП у 2016-2017 рр.

Зазначимо, що на початку квітня цьогоріч Фонд погіршив прогнози розвитку вітчизняної економіки на піввідсотка, а також підвищив рівень зростання інфляції на 3,1%. До речі, за підсумками року  Мінекономрозвитку передрікає зростання економіки на 1%, а показник інфляції – 13,1%.

Реальний стан справ в Україні МВФ зможе оцінити під час візиту з 10 по 18 травня, коли Фонд прибуде для продовження роботи над другим переглядом програми кредитування вітчизняної економіки. Головне завдання фахівців місії полягатиме в оцінці монетарних і фіскальних показників, враховуючи також реформи, які проводить наша держава.


Читати також:

  1. Прогноз зростання світової економіки
  2. Чи зросте український ВВП у 2016 році?
  3. Прогноз зростання світового ВВП знижено
  4. Зростання цін в Україні сповільнилося?
  5. Експерти погіршили оцінки росту українського ВВП

Тема : News