МВФ прогнозує повільне зростання світової економіки

У поточному році стан економіки трохи погіршиться, але вже в 2013 світовий ВВП почне зростати. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародного валютного фонду, передають «Вести».

У 2012 році на світову економіку очікує відносний спад, після чого піде повільний процес відновлення. Проте, ризики нових спадів в єврозоні залишаються підвищеними.

За оцінками експертів МВФ, темп зростання загальносвітового ВВП у 2012 знизиться з торішніх 3,9% до 3,5%. На поліпшення очікують у наступному році, коли показник досягне 4,1%. Експерти рекомендують керівникам держав продовжувати фундаментальні реформи, спрямовані на досягнення “здорового зростання в середньостроковій перспективі”.

У МВФ прогнозують, що в країнах з розвиненою економікою буде спостерігатися повільний процес відновлення, а в більшості країн, що розвиваються, процес буде більш енергійним.

Геополітична нестабільність, вважають фахівці, може призвести до відчутного стрибка цін на нафту. “Збільшення цього показника на 50% призведе до уповільнення темпів зростання світової економіки на 1,25%”, – підкреслюється в документі.


Читати також:

  1. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки
  2. У 2011 році зростання промислового виробництва склало 7,3%
  3. Голова податкової: в тіні працює 30% економіки України
  4. Зростання промвиробництва в січні 2012-го становило 2%
  5. Зростання промвиробництва сповільнилося до 3,8%

Тема : News