На ринку планшетів зафіксували спад

Згідно з оцінками IDC, цьогоріч поставки планшетних ПК і гібридних пристроїв впадуть на 3,8% порівняно з даними за 2014 рік, становивши 221,8 млн одиниць. У 2015 році експертами IHS прогнозується скорочення відвантажень цих пристроїв і відсутність зростання продажів у 2016-му. Позитивну динаміку передрікають не раніше 2017 року, повідомляє видання  internetua.

До речі, ABI Research нещодавно оприлюднили інформацію щодо найбільшого в історії категорії квартального падіння  поставок “таблеток”. Так, у першій чверті поточного року обсяги поставок планшетів виявилися на 35% меншими, аніж у попередньому кварталі. У річному вираженні спад становив 16%.

Рода Александер, аналітик IHS, зазначила, що поставки планшетів знижувалися і раніше, але поточний спад виявився найбільш суттєвим за всю історію спостережень.

Експерти називають кілька причин ситуації, що склалася. Перш за все, попит бажаючих придбати планшет вже задоволено, адже більшість споживачів із розвинених країн вже мають цей гаджет, а відсоток тих, хто бажає придбати нову модель планшета, невеликий, тож не стимулює зростання поставок.

Не менш вагомим фактором є популярність фаблетів − смартфонів, діагональ екрану яких перевищує 5,5-6 дюймів. Вони становлять конкуренцію планшетам так само, як свого часу планшети витісняли нетбуки.

Джефф Орр, аналітик ABI, зазначає, що вибухова популярність планшетів, яка спостерігалася на ринку кілька років тому, може вже ніколи не повторитися. Втім, експерт вважає, що планшети все ще залишаються потужною силою на ринку комп’ютерних пристроїв.


Читати також:

  1. Продажі планшетів впали?
  2. У I кварталі український ринок смартфонів і планшетів скоротився
  3. Частка смартфонів на ринку “розумних” пристроїв зросте до 77%
  4. Продажі планшетів невдовзі впадуть?
  5. В Україні стрімко зростає ринок планшетів

Тема : industry News,News