На що витрачають кошти українські сім’ї?

Ціни в Україні зростають разом із витратами українських сімей. Так, у I кварталі поточного року щомісячні трати домогосподарств зросли на 2,1%, якщо порівнювати з даними за попередній квартал, і становили 4 856 грн. Такими є дані Держстату, пише ubr.ua.

За звітний період аналітики відомства зафіксували зменшення видатків порівняно з минулим роком, коли люди стали витрачати на 4-5% більше коштів.

Дослідження продемонструвало, що сім’ї з дітьми віддають своїх кревних у 1,5 рази більше за родини без дітей – 6 137 грн і 4 064 грн відповідно. Витрати міських жителів у 1,27 рази перевищують трати мешканців сіл – 5 219 грн і 4 111 грн відповідно.

Цікаво, що споживчі витрати становлять 4 503 грн або 92,7% від усіх трат домогосподарств.

Окрім харчування, найбільше грошей українські сім’ї віддають на оплату житла і комунальних платежів (95,8% опитаних), зв’язок (94,3%), на “різні товари і послуги”, зокрема на ремонт одягу і техніки, послуги хімчисток тощо (87,2%), охорону здоров’я (82,9%), а також на товари для дому (78%).

Майже 50% від усіх видатків – це купівля продуктів. Значною статтею витрат є сплата за житло і комунальні послуги – 14,4%. Ще 5,5% – це купівля одягу і взуття, а 5,7% своїх прибутків українці віддають на медицину.

Також наші співвітчизники допомагають своїм родичам та іншим людям (42,3% респондентів), а трохи більше третини утримують власні підсобні господарства (34,5%).


Читати також:

  1. На які послуги українці витрачають найбільше коштів?
  2. Українці витрачають на харчі більшу половину зарплати
  3. Українці вкладають кошти у нерухомість за кордоном?
  4. Українські підприємства підраховують збитки
  5. Українці витрачають більше грошей онлайн на планшети

Тема : News