На українському ринку стало більше європейських харчів

За перші шість місяців цього року обсяг поставок агропродукції з країн Євросоюзу становив 0,8 млрд дол., а це на 8,1% більше за результати аналогічного періоду торік. У цілому за цей період імпорт агротоварів зріс на 10,2% до позначки  1,9 млрд дол. Такими є дані Державної фіскальної служби України, пише ubr.ua.

Найбільше збільшився обсяг закупівлі насіння олійних культур – 39,7%, в основному соняшникового. Імпорт харчових продуктів зріс на 14,9%, а риби і ракоподібних – більше ніж на 50%.

Країни ЄС станом на 18 жовтня використали 100% основної безмитної квоти на поставки напівфабрикатів і м’яса птиці, а також розпочато використання додаткової квоти на ці види харчів.

На 23,1% закрито квоту на ввіз свинини, а також на 68% − на імпорт цукру.

Також стало відомо, що Україна вже вичерпала майже всі квоти на безмитне ввезення с/г продукції до країн Євросоюзу. Таку інформацію надав виданню Latifundist.com Олександр Романовський, керівник департаменту міжнародної співпраці Мінагропроду.

Так, наша держава повністю використала квоти на кукурудзу, пшеницю, ячмінь, овес, солод, крупи, яблучні і виноградні соки, курятину й оброблені томати.

Втім, залишаються ще квоти на м’ясну продукцію (окрім курятини) через проблеми із сертифікацією.

Експерт зазначає, що учасники аграрного ринку в найближчому майбутньому очікують на нарощення темпів використання квот. У той же час Єврокомісія пообіцяла збільшити квоти на безмитне ввезення окремих груп харчів.


Читати також:

  1. Стало відомо, у скільки українському бізнесу обходяться перевірки
  2. На українському ринку праці зріс попит на бухгалтерів і фінансистів
  3. На скільки впали продажі харчів?
  4. Що відбувається на українському ринку нових авто?
  5. У I кварталі світова торгівля зазнала падіння

Тема : News