Національний бренд України здорожчав на 27%

Нещодавно компанія Brand Finance оприлюднила ТОП-100 брендів країн. Традиційно першість отримали США, що «здорожчали» на 4% або 871  млрд дол. Друге місце посів бренд Китаю, а трійку лідерів замикає Німеччина, пише mmr.ua.

Порівняно з даними за минулий рік, бренд Великобританії втратив одну позицію. Брендом, що зріс найстрімкіше, став Люксембург, що продемонстрував зростання на 43% завдяки спеціальній кампанії. Вона мала за мету “відбілити” бренд країни опісля фінансового скандалу LuxLeaks в 2014 році. Нагадаємо, тоді відбулося оприлюднення тисяч конфіденційних документів стосовно корпоративних податкових угод.

На другому місці за цим показником опинився Пакистан, що продемонстрував зростання на 41%. Наразі держава здійснює серію реформ економіки задля отримання траншу від МВФ.

Україна покращила свої позиції на дев’ять сходинок, якщо порівнювати із минулорічним результатом, а це дало їй змогу приєднатися до когорти брендів, що зростали найстрімкіше.

Рекордно втратив свої позиції бренд Йорданії через конфлікт у сусідній  Сирії, адже через це в країні погіршуються умови безпеки, зазнає збитків сфера туризму, торгівлі й будівництва.

Втім, збройні сутички у Сирії вплинули й на позиції Туреччини. Шкоди цій країні також завдала невдала спроба перевороту і реакція влади на нього. Тож у підсумку турецький бренд знецінився  на 29%.

Бренд Бразилії також суттєво постраждав: спад становив 30%. Серед причин − слабка економіка і корупційний скандал.

Цьогоріч Сінгапур отримав звання найсильнішого бренду країни, хоча його конкурентами були  Гонконг і Швейцарія. Слід зазначити, що ця оцінка не враховувала масштаб економіки, адже Сінгапуру через невелику територію навряд коли-небудь вдасться вибудувати такий потужний бренд, як США.


Читати також:

  1. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  2. Moody‘s: у 2014 році ВВП України зросте
  3. Moody’s понизило рейтинг держоблігацій України
  4. Україна зміцнює позиції конкурентоспроможності
  5. ОЕСР: інвестиційний клімат України ефективний на папері, справа за реалізацією

Тема : News