Найперспективніші галузі української економіки у 2017 році

Стали відомі результати дослідження EBA Business Forecast 2017, куди увійшли підсумки опитування 117 керівників підприємств − членів Європейської Бізнес Асоціації (далі − ЄБА), пише ubr.ua. Так, у наступному році 74% респондентів очікують на зростання бізнесів, тож підприємці почуваються впевненіше, ніж в аналогічний період торік.

Цьогоріч доходи фармацевтичної галузі в гривнях збільшилися на 25%, якщо порівнювати з даними минулого року. Про це зазначає Кшиштоф Сідлєцькі, президент ЄБА і керівник представництва Aslellas Pharma. Аналогічні результати зростання учасники ринку закладають і на 2017 рік. Втім, у перерахунку на валюту показник буде меншим – 2-5%.

Експерт зазначає, що така ситуація склалася у зв’язку з тим, що ліки не є товаром, від якого населення може відмовитися через економію.

Пан Сідлєцькі зазначає: “Важливим є те, що економіка після падіння на 17% у 2013 році дуже повільно, але відновлюється”.

Інший експерт, Тарас Лікарчук, президент регіону EEMEA Jacobs Douwe Egberts, говорить, що за останні три роки падіння ринку споживчих товарів у валюті становило 50%. “На відміну від криз 1998 і 2008 років наразі відновлення української економіки відбувається значно повільніше. Так, у першому півріччі цьогоріч індустрія пройшла дно, але зростання внутрішнього попиту ще не спостерігається”, – каже пан Лікарчук.

Зі слів експерта, останні два місяці не було інфляції, а рівень зарплат зріс майже на 10%. Учасники ринку очікували, що споживчі настрої населення покращаться, але кошти були витрачені на значно збільшені комунальні платежі. Втім, пан Лікарчук висловив сподівання, що в наступному році продажі товарів щоденного вжитку зростуть на 2-3% кількісно і на 7-15% − у грошовому виразі.

Ще більше оптимізму у працівників сфери IT. Так, тут відмічається потужне зростання сегмента інтернет-реклами, говорить Дмитро Шоломко, гендиректор Google Ukraine.

Окрім цього, агросектор стрімко розвивається, зокрема і за рахунок інвестицій.


Читати також:

  1. Що очікує українську економіку в 2017 році?
  2. Прогноз зростання світової економіки
  3. Що буде з продажами смартфонів у 2017 році?
  4. Зростання світової економіки у наступному році не очікується
  5. ЄБРР погіршив прогноз розвитку української економіки

Тема : News