Найперспективніші професії в Україні

Найбільш перспективними в умовах нестабільності та кризи в Україні залишаються професії програміста і лікаря, а третє місце розділили юристи, підприємці і робочі, повідомляють аналітики порталу HeadHunter Україна.

Розвиток нових галузей спричиняє стрімку появу нових професій, внаслідок чого інші відходять на другий план. Втім, перспективність тієї чи іншої професії визначається не лише попитом на фахівців, але й швидкістю розвитку галузі, оплатою праці.

Останні кілька років першість у рейтингу найперспективніших професій здобувають айтішники, що є загальносвітовим трендом через розвиток технологій і зростання кількості інтернет-користувачів.

Друге місце здобула професія лікаря, а замикають трійку власники бізнесу, які всього за рік “посунули” професію військового на восьму позицію.

Цікаво, що кожен десятий респондент визнав перспективними робочі спеціальності, професію адвоката і юриста. Хоча робочі спеціальності й потрапили до списку найперспективніших професій (четверте місце), але й вони знаходяться на другій сходинці в рейтингу найменш престижних професій.

Як і рік тому, перспективними досі вважають професії військовослужбовців та представників правоохоронних органів, але у відсотковому вираженні кількість тих, хто так думає, скоротилася майже втричі. Також учасники опитування вважають перспективною професію фермера,перекладача і інженера різних галузей. З цьогорічного рейтингу зникли журналісти.

Що стосується найменш перспективних професій, ними опитані вважають професії банкіра, вченого та педагога. Також до антирейтингу потрапили держслужбовець, представники творчих професій, геолог, космонавт, льотчик, економіст, фінансист, спортсмен та менеджер із продажу.


Читати також:

  1. Найбільш затребувані професії 2012 року
  2. Більше 50% українців працюють не за фахом
  3. Банківські професії втратили актуальність?
  4. У США визначили кращі і гірші професії
  5. Найперспективніші напрями професійної діяльності в майбутньому

Тема : industry News,News