Названі найбагатші регіони світу

Консалтингова компанія Boston Consulting Group (BCG) підготувала щорічний звіт Global Wealth 2013, в якому розповіла про глобальний приватний капітал, домогосподарства-мільйонерів та офшорні кошти.

Станом на 2012 рік у приватних руках знаходилося 135,5 трлн дол. світових фінансових активів. Згідно з доповіддю BCG найуспішніші регіони світу – Північна Америка та Західна Європа. Там у приватній власності зосередилося 43,3 трлн дол. і 35,8 трлн дол. відповідно.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон може похвалитися статком у 28 трлн дол., і це без урахування Японії. Приватні особи в Східній Європі володіють лише статками у 2,3 трлн дол. Разом з тим, на думку аналітиків консалтингової компанії, саме цей регіон продемонструє найшвидше зростання найближчим часом. Так, до 2017 року тут буде зосереджено вже до 4 трлн дол.

Компанія також з’ясувала, яка країна є лідером за кількістю домогосподарств-мільйонерів (які управляють активами на суму понад мільйон доларів). Першість дісталася США, де налічується 5,876 млн таких сімейств. У п’ятірку також увійшли Японія (1,46 млн), Китай (1,3 млн), Британія (509 тис.) і Швейцарія (395 тис.). Аналітики прогнозують, що вже цього року Піднебесна зуміє випередити Японію за цим показником.

Штати також утримують лідерство за кількістю сімейств з активами понад сто мільйонів доларів, де надбагатих сімей 3016. У п’ятірку за цим показником увійшли: Британія (1001), Китай (851), Німеччина (680) і Канада (476).

Усього в 2012 році у світі налічувалося 13,8 млн домогосподарств, що розпоряджаються активами на суму понад 1 млн дол., що становить 0,9% від загальної кількості домогосподарств планети.

Також у BCG відзначили, що попри зусилля міжнародних регуляторів з боротьби з офшорами обсяг статків, виведених у податкові гавані, становить 8,5 трлн дол., збільшившись на 6,1%. Аналітики кажуть, що подібне зростання офшорів посилить напруженість у відносинах між цими регіонами і державами, з яких кошти витікають.


Читати також:

  1. Названі найбагатші міста світу
  2. Названі найбільші компанії у світі
  3. Китай – найбільша торговельна держава світу, − Bloomberg
  4. Складено рейтинг найдорожчих соціальних мереж світу
  5. Обсяг світової торгівлі сягнув рекордного рівня

Тема : News