Названі найбільші компанії у світі

Forbes підготував ювілейний випуск Forbes Global 2000. У рейтинг увійшли публічні компанії із 63 країн світу. Представників України в ньому, як і в минулому році, немає. А в лідируючій трійці – банківський сектор.

Консолідовані активи 2000 найбільших компаній світу оцінюються експертами в 159 трлн дол., капіталізація – в 39 трлн дол. Сукупний прибуток становить 2,43 трлн дол., а виручка – 38 трлн дол.

Сполучені Штати – лідери рейтингу за кількістю представників – 543. Японія делегувала 251 компанію, а КНР – 136. При цьому в першій десятці по чотири кандидати з Китаю і США.

Варто відзначити, що суттєво зросла кількість компаній з Таїланду, Сінгапуру і Малайзії.
Як і минулого року, представники українського бізнесу в рейтингу відсутні. Наші найближчі сусіди, Російська Федерація, представлена ​​одразу 30 кандидатами. У Польщі базуються 9 компаній з ТОП-2000, а в Чехії – одна.

Під час складання списку найбільших компаній світу видання враховує чотири показники – активи, ринкову капіталізацію, прибуток і виручку компаній. Усі вони в рівній мірі впливають на позицію в рейтингу. Щоб потрапити до числа обраних, компанія повинна увійти в 2000 найбільших хоча б за одним показником з оцінюваних.

Вперше очолив рейтинг китайський банк Industrial & Commercial Bank of China (ICBC). Його дохід за минулий фінансовий рік виріс майже на чверть, а прибуток – на 17%.
Другу сходинку посідає також представник банківського сектора Китаю – China Construction Bank. Торік фінустанова була за межею першої десятки, а в цьому – уже на другій сходинці. Аналітики пророкують банку посилення позицій на міжнародних ринках.

Другий рік поспіль втрачає позиції один з найстаріших фінансових конгломератів JPMorgan Chase. Якщо ще два роки тому компанія очолювала рейтинг, то цього року вона тільки третя.

ТОП-10
1. ICBC, банківський сектор. Китай
2. China Construction Banк, банківський сектор. Китай.
3. JPMorgan Chase, банківський сектор. США
4. General Electric, промисловість. США
5. Exxon Mobil, нафтогазова галузь. США
6. HSBC Holdings, банківський сектор. Великобританія
7. Royal Dutch Shell, нафтогазова галузь. Нідерланди
8. Agricultural Bank of China, банківський сектор. Китай
9. Berkshire Hathaway, фінанси. США
10. PetroChina, нафтогазова галузь. Китай


Читати також:

  1. Рейтинг найбільш надійних банків світу
  2. Apple – найбільш інвестиційно приваблива компанія
  3. Китай – найбільша торговельна держава світу, − Bloomberg
  4. Названі найефективніші українські банки
  5. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських

Тема : News