Небанківські фінустанови збільшили обсяг кредитування

За підсумками минулого року небанківські фінустанови збільшили обсяг кредитування на 39,5% до 44,2 млрд грн, повідомила Вікторія Волковська, гендиректор Об’єднання фінансових установ, у ході прес-конференції в «Інтерфакс-Україна».

Так, за звітний період темпи розвитку ринку небанківського кредитування випередили показники банківського сегменту: приріст банківських кредитів у 2015−2016 рр. становив 27%, а на небанківському ринку – 39,5%.

Експерт зазначила, що кредитний портфель фінустанов у гривнях зріс за рахунок споживчих кредитів, тож українці стали активніше користуватися послугами кредитування.

Щодо високих ставок за кредитами, то експерт пояснила їх невисокою платіжною дисципліною позичальників, адже існує ризик неповернення коштів, а також низка труднощів у разі стягнення заборгованості.

Як повідомила Ольга Максимчук, член Нацкомісії з регулювання у сфері ринку фінансових послуг, 10 червня цього року набрали чинності умови щодо обов’язкової наявності ліцензії для провадження кредитної діяльності тими небанківськими установами, що раніше надавали кредити без ліцензії.

Пані Максимчук зазначила, що нові правила впорядкують роботу значної кількості фінустанов, адже кредити населенню, крім банків, надають ломбарди, кредитні союзи і фінансові компанії.

До речі, Нацбанком було встановлено нові вимоги до кредитних посередників, що займаються споживчим кредитуванням. Про це йдеться в Законі України «Про споживче кредитування».

Так, кредитний посередник повинен бути резидентом і мати повну цивільну дієздатність, володіти достатнім рівнем знань щодо споживчого кредитування, відповідати зазначеним вимогам протягом всього періоду діяльності, а також мати бездоганну ділову репутацію.

Дотримання цих вимог контролюватиме банк, з яким посередник уклав договір.


Читати також:

  1. Українські підприємства потребують кредитування
  2. Кредитні прогнози на 2012 рік
  3. Спрощенці вдвічі збільшили надходження від єдиного податку
  4. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі
  5. Банки єврозони уповільнюють темпи надання позик

Тема : News