Несподівані економічні прогнози на 2013 рік

Датський інвестиційний банк Saxo Bank опублікував прогноз на 2013 рік. У документів акцентовано увагу на нечастих, але важливих подіях і процесах, які виходять за межі традиційних ринкових очікувань.

Так, в 2013 слід очікувати стагнацію промислового зростання Німеччини на тлі уповільнення економіки Китаю. У результаті біржові котировки провідних німецьких концернів значно впадуть.

У банку негативно оцінюють перспективи Іспанії, якій пророкують зниження рейтингів боргових зобов’язань до «сміттєвого» рівня. Крім того, ставки по державних паперах підскочать до 10%, передрікаючи високу ймовірність суверенного дефолту.

Японія, поступившись лідерством Південній Кореї в електронній промисловості, буде змушена націоналізувати сектор за прикладом США, що колись проробили подібне з автопромом.

У наступному році КНР продовжить реформувати свою валютну систему, наділяючи національну валюту більшою самостійністю. Важливим кроком у цьому процесі стане зміна прив’язки курсу гонконгського долара від американської валюти на користь китайського юаня. Китай продовжить послабляти контроль над курсом юаня, і Гонконг швидкими темпами стане одним із провідних світових центрів валютної торгівлі й найбільшим центром купівлі-продажу юаня.

Крім того, постійне нарощування видобутку нафти марки WTI приведе до збільшення комерційних запасів США до 30-літнього максимуму. При обмежених експортних можливостях нафта WTI зазнає надмірного цінового тиску і може подешевшати до $50 за барель.

Не слід забувати і про несприятливі погодні умови 2012 року. На думку банкірів, наслідок неврожаю зернових повною мірою виявиться в наступному році. Так, з поверненням на ринок спекулянтів на тлі технічних і фундаментальних покупок можуть підняти ціну на сою на 50%.

У цілому, головний економіст Saxo Bank Стін Якобсен висловлює стурбованість надмірним спокоєм з приводу можливих ризиків і зростаючої соціальної напруженості, яка ставить під загрозу політичну стабільність і в підсумку підірве фінансовий сектор. Влада лише продовжує тимчасові антикризові заходи й вдає, що все добре, відзначив у вступному слові Якобсен.


Читати також:

  1. Рейтинг найбільш надійних банків світу
  2. Маріо Драгі: «Інфляційних ризиків в Європі немає»
  3. МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2013 році до 3,9%
  4. Кредитні прогнози на 2012 рік
  5. У 2013 році ринок реклами на радіо може зрости на 20%

Тема : News