НКЦПФР підвищує вимоги до емітентів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) схвалила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення вимог до емітентів цінних паперів».

Документ вирішує основну проблему – запобігання обігу цінних паперів та похідних (деривативів) емітентів, що відповідають ознакам фіктивності та, як наслідок, підвищення інвестиційної привабливості українського фондового ринку.

«Законопроект передбачає удосконалення та деталізацію повноважень комісії зі встановлення ознак фіктивності емітента цінних паперів або похідних (деривативів), – пояснює Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР. – Крім того, ми приділили значну увагу засобам боротьби регулятора з такими емітентами – зупиненню обігу цінних паперів та похідних, скасуванню реєстрації випусків цінних паперів та можливості судового позову у випадку, якщо емітент не здійснив заходи із виправлення ситуації».

Серед інших вимог до емітента – наявність у структурі особи, що відповідає за бухгалтерський облік, або служби, якою провадиться така діяльність на підприємстві. Також НКЦПФР має право здійснювати перевірку достовірності відомостей, що містяться у документах, наданих для реєстрації випуску та проспекту емісії цінних паперів, а також вимагати додаткові документи, необхідні для перевірки даних, що надаються для реєстрації випуску та проспекту емісії цінних паперів.

Крім того, згідно з проектом закону регулятор матиме право вимагати проведення додаткової аудиторської перевірки і незалежної оцінки майна у разі виникнення сумнівів щодо правдивості наданої інформації. Із прийняттям закону надавати забезпечення за випуском облігацій зможе тільки юридична особа, і цим особам необхідно буде розкривати інформацію про себе та свою діяльність у порядку та строки, встановлені для емітентів.


Читати також:

  1. Дослідження: вільний робочий графік підвищує продуктивність праці
  2. В Україні укладено майже п’ять мільйонів договорів оренди землі
  3. Регулятор змінює правила торгівлі цінними паперами
  4. Янукович реорганізував ДКЦПФР і Держфінпослуг
  5. Інвестори в Україні позбуваються цінних паперів

Джерело : НКЦПФР підвищує вимоги до емітентів   |   Тема : News