Нове житло у передмісті Києва стрімко дорожчає

У передмісті Києва середня вартість 1 м2 житлової нерухомості від початку року продемонструвала приріст на 10-12%. Таким чином, наразі метр у готових будинках коштує 9,8-11 тис. грн, а у тих, що будуються − 8,8,5 тис. грн. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зі слів Оксани Кулагіної, президента ГК “Чайка” (с. Чайки, Київської обл.), за останній час ціни на будматеріали підскочили майже на третину, втім забудовники стримують зростання цін, підтримуючи попит.

Згідно з даними аналітичного центру групи компаній, у січні-квітні минулоріч середня вартість 1 м2 нового житла у передмісті у готових об’єктах та тих, що перебувають на стадії будівництва, становила 9 тис. грн і 7,5 тис. грн відповідно.

Експерт зазначила, що в цілому попит з боку населення на нове житло поблизу Києва зберігається завдяки збереженню інвестпривабливості житлової нерухомості і ціновій політиці забудовників. До 80% становить купівля одно- і двокімнатних невеликих квартир.

Разом із тим, подальше зростання курсу долара не залишить забудовникам вибору і вони будуть змушені підняти ціни на житло пропорційно до коливань курсу і рівню інфляції в країні. Очікується, що вже до кінця цього року ціни на квартири відчутно зростуть.

За підрахунками О. Кулагіної, із урахуванням всіх зазначених факторів, на первинному ринку нерухомості до кінця 2014-го ціни зростуть на 30%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціни на приватні житлові будинки у передмісті столиці протягом січня-березня цього року у доларовому еквіваленті «просіли» на 6%, становивши $1,096 тис. за 1 м2, натомість у гривні ріст був 25,5% – 11,695 тис. за 1 м2.


Читати також:

  1. «Вторинка» дорожчає
  2. Ціни на землю і вторинку у столиці стрімко впали
  3. Вторинне житло в Києві зросло у ціні
  4. Столична нерухомість: ціни, попит, пропозиція
  5. Попит на елітну нерухомість Києва зупинився

Тема : industry News,News