Нові правила реєстрації бізнесу

Уже з 1 липня в Україні зміняться правила реєстрації бізнесу. Так, відкрити власну справу або заснувати компанію фізичній особі – підприємцю можна буде винятково в Укрдержреєстрі. Видання Forbes.ua виокремило кілька позитивних змін для українського бізнесу.

1. Корисним нововведенням є можливість відкриття власної справи не виходячи з дому. У цьому українцям допоможе спеціальний реєстраційний портал rp.irc.gov.ua. Для цього майбутньому бізнесменові потрібно мати можливість дистанційно сплатити реєстраційний збір і знадобиться також ключ електронного цифрового підпису. У майбутньому база підприємців буде доступною для чиновників податкової служби та інших відомств. Таким чином планується мінімізувати контакти бізнесу з держслужбовцями.

2. Другою позитивною зміною визначено зменшення часу на реєстрацію власної справи. Наразі терміни хоч і встановлені законом, проте виконуються не завжди, а прослідкувати за їх виконанням доволі складно, адже вони підконтрольні місцевій владі.

Планується, що з 1 липня контроль за дотриманням термінів буде посилено, і реєстрація юросіб займатиме чітко три робочих дні, а фізосіб-підприємців − два дні. Згідно з новими правилами реєстрації бізнесу за перевищення термінів до реєстраторів застосовуватиметься адміністративна відповідальність.

3. Уже розроблений законопроект, згідно з яким нотаріусам дозволять реєструвати новостворені компанії. Наразі ж це роблять півтори тисячі державних реєстраторів. У недалекому майбутньому буде залучено сім тисяч нотаріусів, а послуги з реєстрації підприємства подешевшають у п’ять разів. Тож бізнесмени матимуть вибір.

Мінімальний та максимальний рівень вартості реєстрації бізнесу нотаріусом будуть встановлені Кабінетом Міністрів, а нотаріусам буде достатньо мати доступ до спеціальної бази даних служби.

4. Місця реєстрації і її правила планують уніфікувати, адже наразі кожен регіон має свою специфіку цієї послуги. З 1 липня на території України діятимуть єдині стандарти відкриття власної справи. У всіх областях працюватимуть відділи Держреєстру, а держреєстратори розміщуватимуться і в центрах надання адміністративних послуг, де дозволятимуть умови.

Втім, усі нововведення запроваджуватимуться поступово, аби запобігти виникненню черг та інших труднощів.


Читати також:

  1. Змінено порядок реєстрації нерухомості
  2. Реєструвати бізнес стало простіше
  3. В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир
  4. Влада зробить крок назустріч бізнесу?
  5. Бізнесу пророкують відчутні зміни

Тема : News