Обсяг капінвестицій за I квартал скоротився на 13 млрд грн

За перший квартал поточного року обсяг капітальних інвестицій у вітчизняну економіку відчутно “просів” − падіння становило 12,8 млрд грн. Наразі рівень інвестицій дорівнює 42,6 млрд грн.

Утім, минулого року у першому кварталі цей показник зріс до 55,4 млрд грн, показавши приріст на 1,6 млрд. За весь 2013 рік обсяг капітальних інвестицій показав від’ємний показник: падіння становило 31 млрд грн, до 248 млрд. Таку інформацію оприлюднило видання lb.ua із посиланням на дані Держстату.

За січень-березень цьогоріч найбільший відтік інвестицій відбувся у Криму. Тут падіння становило майже 77%. На Одещині і Миколаївщині показник зменшився на 70,1% і 64,4% відповідно. Та обсяг інвестування впав не повсюдно: у столиці його навіть вдалося наростити на 0,9%.

Традиційно основний обсяг капінвестицій − це матеріальні активи, серед яких: різноманітні споруди, обладнання, земля, транспорті засоби тощо. В них за аналізований період було вкладено 40,8 млрд грн. Інші ж засоби були інвестовані в програмне забезпечення, купівлю авторських прав та інші нематеріальні активи.

Також стало відомо, що за січень-березень цього року обсяг інвестицій в українське сільське господарство, мисливство і супутні послуги впав на 8,2%, тобто на 2,5 млрд грн. Інвестиції у сільське господарство становлять 5,8% від усього обсягу інвестування в економіку України.

До речі, станом на 23 травня нинішнього року фактичні обсяги експорту українського зерна сягнули позначки у 31,1 млн тонн. Про це повідомляє Мінагропром.

Жодної схожої новини.

Тема : News