Обсяги пропозиції офісів у столиці зменшилися

На ринку офісів столиці обсяг пропозиції новобудов за підсумками I кварталу цьогоріч становив 24 тис. м2. Про це повідомляє компанія CBRE в Україні, передає «Інтерфакс-Україна».

Так, у січні-березні в Києві було введено в експлуатацію четверту чергу бізнес-парку «Протасів» (15 тис. м2), а також третю чергу бізнес-парку «Лагода» (9 тис. м2).

Згідно з даними компанії на столичному ринку загальний обсяг якісних офісних приміщень за підсумками аналізованого періоду становив 1,66 млн м2. Також стало відомо, що середній рівень вакантності офісів у Києві в кінці березня дорівнював 31%. Показник зріс на 0,5 в.п. порівняно з даними грудня 2015 року.

За підсумками I кварталу базова ставка оренди на столичні офіси «А» класу залишилася незмінною – 23 дол. за 1 м2 щомісячно без урахування операційних, експлуатаційних витрат і ПДВ.

У компанії прогнозують, що протягом трьох наступних кварталів 2016 року очікується помірне зростання на ринку офісів Києва.

До кінця поточного року планують ввести в експлуатацію майже 44,5 тис. м2 офісних площ. Втім, зважаючи на нинішній стан готовності об’єктів, прогнозується, що їх ввід трохи відтермінується, а середній рівень вакантності офісів буде помірно зростати.

За відсутності різких коливань курсу долара і стабілізації економіки орендні ставки на офісні приміщення залишаться на поточному рівні, передрікають учасники ринку.


Читати також:

  1. Перекіс у бік комфорту: стрімке подорожчання офісів у столиці
  2. Ціна пропозиції б/в квартир у столиці зросла
  3. Оренда офісів у Києві здешевіла
  4. Столичні офіси стрімко порожніють
  5. Нові квартири у столиці здорожчали

Тема : industry News,News