Очікування українського бізнесу погіршилися

У третьому кварталі поточного року індекс ділових очікувань керівників вітчизняних підприємств”просів” з 101,5%  у другому кварталі до 93,2%. Про це свідчать результати опитування Нацбанку, яке проводиться щоквартально. Таку інформацію передає «ЛігаБізнесІнформ».

У наступні 12 місяців опитані очікують на зниження всіх показників ділової активності своїх компаній. Такий результат зафіксовано вперше від кризових 2008−2009 рр. Так, представники бізнесу прогнозують скорочення інвестицій, зменшення обсягів продажів продукції, а також зменшення кількості працівників.

Підприємства не можуть збільшити виробництво через відсутність стабільності у політичному секторі країни. Про це зазначили 60% учасників опитування. Також розвиток виробництва спиняють високі ціни на енергоносії (50% опитаних).

Також у звіті йдеться про те, що український бізнес у найближчий рік прогнозує падіння обсягів виробництва товарів та послуг. Якщо у другому кварталі від’ємний баланс очікувань становив 26%, то у третьому він зріс практично до 45%. Також респонденти зазначають, що споживчі ціни в середньому зростуть на 18%, що пов’язано зі стрімкою інфляцією і, відповідно, зростанням вартості виробництва. Окрім цього, більш аніж 80% опитаних протягом року очікують посилення девальвації нацвалюти.

Що стосується середнього значення оцінок учасників даного опитування щодо курсу гривні до долара США, то воно становить майже 14 грн/дол. Фінансово-економічний стан підприємств вже кілька кварталів поспіль українські підприємці оцінюють як негативний.

Це опитування було проведене Нацбанком серед керівників 952 підприємств, що репрезентують економіку по основним видам діяльності у 22 регіонах України без врахування АР Крим, Донецької і Луганської областей.

Жодної схожої новини.

Тема : News