ОЕСР: інвестиційний клімат України ефективний на папері, справа за реалізацією

Про стан інвестиційного клімату в Україні, а також про рекомендації щодо його поліпшення розповів керівник програми Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо сприяння конкуренції в регіонах Євразії Антоніо Сомма.

Комплекс законодавчих і нормативних актів щодо інвестування в Україні нічим не поступається законодавству більшості країн ОЕСР, проте різниця помітна в реалізації на практиці цього комплексу, зазначив Антоніо Сомма в інтерв’ю виданню «Комерсант-Україна».

Востаннє організація аналізувала стан інвестиційного клімату в Україні два роки тому. Відтоді рівень обізнаності в цьому питанні, безперечно, зріс як у приватному секторі, так і в політичному середовищі, говорить пан Сомма.

За словами експерта, ОЕСР підготувала свої рекомендації щодо окремих галузей і сформувала їх як спеціальні посібники. Так, частина рекомендацій, пов’язаних з політикою щодо держпідприємств, були взяті до уваги і вже почали виконуватися. В основному це стосується функціонування держпідприємств за тими ж правилами, що й приватний сектор.

Такі підприємства повинні мати ради директорів, робота керівництва повинна бути прозорою, а фінансова звітність – відкритою, каже Антоніо Сомма. Для аграрного сектора економіки організація рекомендує поліпшити доступ до кредитування середніх і малих підприємств. Це сприятиме поліпшенню якості продукції і підвищить продуктивність у цілому.

У машинобудуванні необхідно створити умови, за яких великі держкомпанії стали б більш відкритими. Зробити це можна як через систематизування їх управління та роботи за лекалами приватних підприємств, так і шляхом створення навколо них кластерів, у яких би створювалися і функціонували малі приватні підприємства та більш відкритими були б великі держкомпанії, говорить експерт.

У відновлюваній енергетиці необхідно створити привабливі умови для приватного сектора, а також оптимізувати ліцензування та доступ до енергомереж. Серед інших привабливих для інвестицій галузей пан Сомма зазначив харчову промисловість і систему роздрібної торгівлі.

Зазначимо, що в минулому році Україна поліпшила свої позиції в рейтингах легкості ведення бізнесу та конкурентоспроможності. Однак, незважаючи на рейтингові успіхи, приплив закордонних інвестицій в державу помітно ослаб – у минулому році обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) впав на 25% і становив 4,1 млрд дол. проти 5,5 млрд 2011 року. Причому 95% ПІІ припало на частку Кіпру, що фактично означає реінвестиції коштів українських компаній. Крім того, багато інвесторів, які вели бізнес в країні, покидають її, а нові не поспішають їх замінювати.


Читати також:

  1. В Україні покращився бізнес-клімат
  2. Чому інвестори тікають з України
  3. Президент Асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко взяв участь у з’їзді Федерації роботодавців України
  4. З’їзд аудиторів України обрав новий склад Аудиторської палати
  5. Інвестиції в комерційну нерухомість України випередили прогнози експертів

Тема : News