Онлайн РРО запровадять уже цього літа

Як повідомила Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики, влітку можуть ухвалити закон про впровадження цифрових РРО для бізнесу, пише видання «Ліга.Фінанси».

Експерт зауважила, що комітет зараз працює над розробкою і запровадженням цифрових реєстраторів розрахункових операцій (далі − РРО) , тож очікується, що до 1 липня буде розроблено і ухвалено відповідний законопроект.

Серед інших нововведень пані Южаніна відзначила систему автоматичного відшкодування ПДВ , що запрацювала 1 квітня цьогоріч. А також анонсувала запуск системи, яка блокуватиме фіктивні податкові накладні. Вона почне діяти 1 липня.

Нагадаємо, що з 20 грудня минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон № 1791-VIII, яким було запроваджено обов”язкову видачу фіскального чека під час реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному обслуговуванню чи заміні.

Тож всі продавці техніки, включно з ФОПами-єдинниками, зобов”язані використовувати фіска
льні реєстратори або касові апарати без прив”язки до обігу. Раніше ФОПи могли не застосовувати РРО за умови, що їх обіг за рік не перевищує 1 млн грн. Також можна було не використовувати касові апарати першій групі ФОП і тим, хто працює на ринках.

Тож, реалізуючи техніку офлайн чи онлайн, продавець зобов’язаний видати покупцю фіскальний чек, надрукований на зареєстрованому РРО. Інтернет-продавці повинні вкладати його у коробку з товаром, що доставляється.

До речі, 16 березня цього року Кабміном було прийнято постанову № 231, у якій міститься перелік груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному обслуговуванню, ремонту чи заміні, у цілях застосування РРО . Про це повідомив Дмитро Видолоб, член Комітету з питань регуляторної політики у Громадській раді, що діє при Державній регуляторній службі України.

Експерт зазначив, що після того, як постанова набере чинності, майже 90% непродовольчих товарів будуть продаватися ФОПами з обов”язковою видачею фіскального чека, тож підприємцям доведеться використовувати касові апарати.


Читати також:

  1. 20% техніки в Україні – “сіра”
  2. Кабмін сподівається на різке зростання ВВП цього року
  3. Які товари українці купували онлайн у 2014 році?
  4. Цього року Київ заробив на рекламі більше 100 млн грн
  5. Українці стали більше довіряти онлайн-магазинам

Тема : News