Оренда торгових площ у столиці здешевшала

Згідно з даними компанії JLL в Україні, максимальна орендна ставка на ринку якісних ТЦ столиці у першому кварталі поточного року впала на 12,5%, становивши $840/м2 на рік (ціна без урахування ПДВ та операційних витрат). Серед причин падіння цін на оренду − відчутний спад роздрібного товарообороту і скорочення попиту з боку рітейлерів, а також девальвація гривні.

Зі слів Анни Чуботіної, керівника відділу торгових площ JLL в Україні, девелопери задля залучення  в нові ТЦ найкращих fashion-операторів ідуть на закріплення орендної ставки в нацвалюті по курсу нижче Нацбанку, пропонують мінімальну фіксовану орендну ставку із доплатою відсотку з товарообороту тощо.

Найбільш активними орендарями в першому кварталі 2015 року були магазини ювелірних прикрас, дрогері-рітейлери, а також заклади громадського харчування.

Протягом перших трьох місяців поточного року на ринок столиці вийшли тільки два іноземні бренди, натомість вітчизняні мережі збільшують свою частку в якісних торгових центрах.

Також стало відомо, що до кінця 1-го кварталу цьогоріч частка вакантних площ у торгових центрах Києва сягнула 9,2%. Зростання показника було зумовлене виходом на ринок нових об’єктів і невисоким рівнем попиту. Також у першому кварталі рівень вакантності зріс через вихід деяких якірних орендарів. Експерти JLL зазначають, що таке явище є тимчасовим і вже у 2-му кварталі відбудеться заміщення операторів, що вийшли, новими.

Що стосується динаміки частки вакантних площ до кінця поточного року, це залежить від того, які ТЦ будуть відкриті, адже у нинішніх складних економічних умовах, можливо, не всі торгові центри, відкриття яких анонсоване на 2015 рік, вийдуть на ринок.


Читати також:

  1. Будівництво торгових центрів стрімко зростає
  2. Світовий ринок ПК впав до рівня 2009 року
  3. Будинки у столиці здорожчали на 75,9%
  4. Ціни на землю і вторинку у столиці стрімко впали
  5. Ритейлери йдуть з українського ринку

Тема : industry News,News