Орендні ставки у столичних ТЦ найнижчі в Європі

Орендні ставки у столичних торгових центрах є одними з найнижчих у Європі. При цьому учасники ринку до 2016 року не очікують на зростання вартості оренди в ТЦ. Таку інформацію передає видання “Коммерсантъ-Украина” з посиланням на інформацію консалтингової компанії Jones Lang LaSalle.

Окрім того, на думку аналітиків Colliers International, протягом найближчих двох років у Києві відкриються одразу кілька великих ТЦ, завдяки чому орендні ставки ще більше впадуть.

Зі слів експертів Jones Lang LaSalle, ритейлери віддають у 2,4 рази менше за оренду торгових майданчиків у київських ТЦ, аніж у Парижі, де максимальна орендна ставка дорівнює $2,9 тис./кв. м за рік. Також столичні ціни на оренду в ТЦ у 3,7 рази нижчі, аніж у Москві ($4,5 тис./кв. м). Нижче за київські орендні ставки в ТЦ лише у Римі, Бухаресті та Будапешті.

Як зазначає Віктор  Оборський, керівник департаменту стратегічного консалтингу Української торгової гільдії, вартість оренди в Києві залишається незмінною вже кілька років. Втім, попит на якісні торгові майданчики в ТЦ у Києві вищий, аніж пропозиція.

За даними Colliers International, наразі загальна пропозиція якісних торгових майданчиків у Києві становить 808 тис. кв. м. На 1 тисячу киян доводиться 222 кв. м − цей показник є значно меншим, аніж в інших європейських містах.

Протягом двох наступних років девелопери запланували відкриття рекордної кількості торгових центрів у столиці. Так, уже у 2014 році, як повідомляє Jones Lang LaSalle, заплановане введення в експлуатацію 470 тис. кв. м.


Читати також:

  1. Депозитні ставки показують реальну інфляцію в Україні
  2. Будівництво торгових центрів стрімко зростає
  3. Інвестиції в комерційну нерухомість України випередили прогнози експертів
  4. Маріо Драгі: «Інфляційних ризиків в Європі немає»
  5. Не розкіш, а необхідність: аналітики прогнозують збільшення кількості планшетів у Західній Європі

Тема : News