Органи нагляду зобов’яжуть зупиняти роботу підприємств тільки за рішенням суду
17.05.2013
Державна служба підприємництва розробила законопроект, який зобов’яже органи контролю зупиняти діяльність підприємств тільки через суд, пише видання «Коммерсант-Україна» у статті «Бизнес доводят до суда».
Держслужба розробила проект закону, який повинен внести поправки в чотири кодекси і 22 закони, аби змусити органи місцевої влади та органи нагляду різних сфер економіки звертатися до суду в разі виявлення порушень з боку підприємств, що перевіряються.
Згідно з документом застосовувати санкції у вигляді тимчасового або постійного обмеження роботи суб’єктів господарської діяльності чиновники зможуть лише за рішенням адміністративного суду.
Головним результатом ухвалення цього закону відомство називає зменшення адміністративного тиску і розвиток конкуренції.
«Звертатися до адміністративного суду щодо застосування впливу у вигляді припинення роботи в разі порушення норм і правил» – таким може бути стандартне формулювання, яке пропишуть в нормативних актах, наприклад, у законах про землю, надра, водне господарство, телекомунікації, радіочастотний ресурс, електроенергетику, тепло- і водопостачання та інших, пише видання.
Разом з тим, документом передбачено низку винятків з цього правила. Так, це стосуватиметься підприємств сфери природних ресурсів і охорони навколишнього середовища. У деяких випадках держоргани все ж зможуть призупиняти діяльність компаній, але з наступним підтвердженням вжитих заходів адміністративними судами.
На думку Сергія Осавалюка, керівника проекту Міжнародної фінансової корпорації «Інвестиційний клімат в Україні», впровадження відповідних норм зробить бізнес більш захищеним, а також сприятливо позначиться на інвестиційному кліматі країни.
Однак рішення про призупинення роботи у випадках, коли діяльність підприємства пов’язана з високими ризиками, повинні прийматися максимально швидко, додає Всеволод Волков, партнер юридичної фірми Integrites. Для удосконалення процедури термін розгляду подібних звернень адмінсудом повинен скоротитися до двох-трьох днів. Окрім того, слід вирішити питання з оскарженням таких справ, відзначає юрист.
Читати також:
- НКЦПФР переходить на електронну звітність
- В Україні можуть змінитися правила купівлі землі
- 70 відсотків підприємств планують посилити маркетинг в соцмережах Linkedin і Twitter
- Митні органи у 2011 році істотно збільшили збори до бюджету
- Українців мотивує почуття відповідальності за роботу, що виконується
Тема : News