Основні ризики для бізнесу в найближчі два роки

Ernst&Young у новому звіті «Пульс ділового життя: порівняльний аналіз 10 основних ризиків і можливостей в 2013 і подальші роки» проаналізувала основні ризики для бізнесу в 2013-2014 роках і з’ясувала, чого найбільше слід остерігатися.

Ціновий тиск

Зростаюча популярність інтернет-магазинів, податкові пільги на деякі групи товарів у розвинених країнах, нерівна конкурентна боротьба брендів з маловідомими компаніями стануть основними ризиками для бізнесу в наступні два роки.

Зниження витрат і падіння рентабельності

Керівництву компаній доведеться продовжувати пошуки статей витрат, які можна урізати без шкоди якості. Сьогодні і в найближчому майбутньому це єдиний спосіб вижити.

Ринкові ризики

Нестабільність цін на сировину залишиться основним ризиком для багатьох компаній. Однак експерти запевняють, що найгірше вже позаду. У поточному році вони очікують, що ціни на нафту будуть триматися на прийнятному рівні в $100-120 за барель.

Макроекономічні ризики

Лише з другого півріччя поточного року очікується зростання світової економіки, котре до кінця року, як прогнозують, буде на рівні 3-3,5%. Разом з тим, єврозоні цього року аналітики пророкують рецесію.

Підвищення ролі держави

Урядові структури дедалі більше впливають на роботу компаній. Особливо це помітно у сфері електроенергетики, в комунальному господарстві і фармацевтиці.

Державний борг і дефолт

Головним питанням для багатьох держав залишиться виплата боргів. Причому з цим зіткнуться навіть потужні економіки Німеччини та Японії.

Політичні потрясіння

Для більшості опитаних бізнесменів політична обстановка в країні – основний критерій інвестиційної привабливості регіону. Цього року головною небезпекою для бізнесу стане політика протекціонізму і відчутний захист власного виробника.

В опитуванні взяла участь 641 компанія з 21 країни світу.


Читати також:

  1. В Мінфіні обговорили прогноз держбюджету на 2013 та 2014 роки
  2. Економіка України завершила рік з позитивною динамікою
  3. G20 попереджають про ризики для глобальної економіки
  4. Економіка Єврозони знову піде вгору лише у 2014 році
  5. Україна – на 31 місці за рівнем привабливості для розвитку бізнесу

Тема : News