Падіння продажів ПК призупинилося

Згідно з даними, оприлюдненими у дослідженні американської аналітичної компанії IDC, у другому кварталі поточного року світові продажі ПК скоротилися на 1,7% порівняно з аналогічним періодом за минулий рік, становивши 74,4 млн штук.

Експерти компанії зазначають, що таке падіння є мінімальним від другого кварталу 2012 року. До речі, саме тоді зниження продажів ноутбуків і стрімке зростання популярності планшетів почали підривати глобальний ринок персональних комп’ютерів.

Аналітики IDC напередодні прогнозували, що рівень спаду продажів у другому кварталі буде значно вищим − 7,1%. А у першому кварталі цей показник дорівнював 4,4%.

Експерти компанії пояснюють хорошу статистику одразу кількома факторами: відмовою Microsoft від підтримки Windows XP, через що чимало користувачів змушені купувати нові ПК, популярністю недорогих комп’ютерних систем, а також уповільненням росту ринку “таблеток”.

У доповіді компанії також зазначається, що у країнах із розвиненою економікою, в т.ч. у Штатах, країнах ЄС і Канаді, зараз зафіксоване зростання попиту на персональні комп’ютери, натомість в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні продажі ПК падають.

У другому кварталі цьогоріч лідером продажів ПК залишилася компанія Lenovo, на яку припало 19,6% ринку, або 14,5 млн реалізованих комп’ютерів. На другому місці − Hewlett-Packard із результатом 18,3% ринку, або 13,6 млн одиниць комп’ютерів. Замикає ТОП-3 лідерів ринку ПК компанія Dell із часткою 14%, або 10,4 млн одиниць.


Читати також:

  1. Вітчизняний ринок прямих продажів зростає
  2. Український авторинок у травні: рекордне падіння?
  3. У Європі планшети спричинили падіння комп’ютерного ринку
  4. Український рекламний ринок очікує падіння на 30%?
  5. Темпи зростання продажів у ресторанному бізнесі вповільнилися

Тема : industry News,News