Падіння ринку праці становить до 25%

Порівняно з минулорічним показником, вітчизняний ринок праці впав на 20-25%. Такі цифри є результатом не лише війни на Донбасі, але й загальної складної політико-економічної ситуації в країні. Таку інформацію надав Сергій Марченко, директор із розвитку проекту Work.ua,  повідомляє УНІАН.

Втім, експерт зазначив, що таке падіння ринку ще не досягло рівня 2009 року, хоча він не виключає того, що спад може продовжитися й надалі. Цікаво, що негативні тенденції на вітчизняному ринку праці розпочалися не опісля Євромайдану, подій у Криму і військових дій на сході країни, а ще раніше.

Пан Марченко відмітив, що український ринок праці впав ще на початку минулого року, ознаменувавшись стрімким зниженням кількості вакансій, що розміщувалися на Work.ua. Так, від вересня 2013 року до вересня цьогоріч кількість вакансій продовжує падати, натомість число резюме зростає на 20-30% щомісячно.

Окрім цього, щойно розпочались воєнні дії на Донбасі, кількість пропозицій від працедавців у Луганській і Донецькій областях катастрофічно впала. Так, за перший тиждень вересня на всю Донецьку область було подано всього лише 103 вакансії, хоча ще минулоріч за аналогічний період показник складав 1034 шт. У Луганській області справи гірші: якщо на Донеччині ринок впав удесятеро, то тут відбулося падіння у 25 разів, а за перший тиждень вересня було відкрито лише 10 вакансій.

Також експерт відзначив, що до подій на сході України частка вакансій на Донбасі складала 10% від загальної кількості вакансій в країні.


Читати також:

  1. Що відбувалося на ринку праці у червні?
  2. Ситуація на ринку праці в серпні
  3. У липні український ринок праці активізувався
  4. У Європі планшети спричинили падіння комп’ютерного ринку
  5. Ринок праці потребує менеджерів з продажу

Тема : News