Підприємці не задоволені інвесткліматом в Україні

Як повідомляє Європейська Бізнес Асоціація (далі − ЄБА), що представляє інтереси понад 800 вітчизняних та іноземних підприємств, які провадять свою діяльність в Україні, індекс інвестпривабливості в державі в другому півріччі становив 2,85 бала з 5. Показник практично не змінився порівняно з даними першого півріччя – 2,88 бала. Про це свідчать дані звіту ЄБА, сформованого на базі опитування 89 менеджерів компаній, пише УНІАН.

Як зазначають у повідомленні асоціації, індекс інвестиційної привабливості не досягнув нейтрального значення − 3 балів, а найвищий показник був у кінці 2010 року – 3,4 бала. Від 2008 року вище 4 балів (позитивної зони) індекс не піднявся.

Так, 67% підприємців висловили невдоволення інвестиційним кліматом в Україні, хоча в першому півріччі таких було 78%. Привабливим його вважають лише 9% опитаних.

Слід зазначити, що цей індекс формується ЄБА від 2008 року. Найменші його значення зафіксували в 2014 році, а також на початку минулого року, що пов’язують із відсутністю стабільності в економіці й політиці.

До речі, у повідомленні Європейського Союзу (далі − ЄС), присвяченому доповіді Зовнішньої дипломатичної служби ЄС спільно з Європейською комісією, зазначається, що в Україні завдяки ухваленню низки законодавчих актів законодавча база торгівлі стала наближеною до ЄС. Тож якщо нашій державі вдасться покращити інвестиційний і бізнес-клімат, вона залучить більше іноземних інвестицій.

Також зазначається, що Україна здійснила кроки, спрямовані на покращення виборчої системи, лібералізацію візового режиму, але в інших галузях реформи просуваються повільно. Йдеться про соціальну і медичну сферу, а також приватизацію держпідприємств.


Читати також:

  1. Темпи виробництва автомобілів в Україні сповільнилися
  2. Споживчі настрої в Україні покращилися
  3. Темпи виробництва автомобілів в Україні суттєво уповільнилися
  4. Продукти харчування в Україні здешевіють
  5. Інвестпривабливість України знизилася

Тема : News