Підприємці заборгували працівникам 2 млрд грн

Українські підприємства наростили рекордну суму заборгованості з виплати заробітної плати – 2 млрд грн. Втім, навіть коли кошти з’являються, працедавці поспішають сплатити комунальні послуги і податки, хоча спершу зобов’язані розрахуватися з працівниками, пише ubr.ua.

Як зазначає Андрій Новак, голова Комітету економістів України, у підприємств зросла частка витрат, а прибутки або залишилися на попередньому рівні, або знизилися. Послуги ЖКГ подорожчали, а ціни на енергоносії зросли, тож бізнес поспішає оплачувати саме ці статті витрат, щоб не залишитися без тепло- та енергозабезпечення.

Найбільше заборгували працівникам промислові підприємства. Серед причин не лише скорочення ринків збуту і спад попиту, а й військові дії на сході країни. Якщо в лютому 2014 року заборгованість із виплати зарплат становила близько 700 млн грн, то зараз ця сума сягнула майже 2 млрд грн.

Підприємства Луганської і Донецької областей заборгували своїм працівникам близько 800 млн грн. Чималий борг у підприємств Харківської і Дніпропетровської областей – 260 млн грн і 150 млн грн відповідно. Найменше грошей винні українцям підприємства Хмельниччини (4 млн грн), Закарпаття (3 млн грн) і Чернівецької області (2 млн грн).

Вчасно виплачують заробітні плати підприємства торгівлі, хімічної і банківської сфер, а також IT. Зі слів економіста Андрія Вігірінського, найбільше криза вдарила по тих підприємствах, де були “білі” зарплати.

Труднощі з виплатами є і в бюджетній сфері, адже більшість податків з регіонів надходить до державної скарбниці, а на місцях залишається 13-14% коштів, тож фактично розраховуватися з працівниками нічим, хоча формально розмір заробітних плат підвищують.


Читати також:

  1. На інтернет-рекламу в 2012 році витратять $ 98 млрд
  2. Підприємці не задоволені інвесткліматом в Україні
  3. Українські підприємства завершили півріччя з прибутком
  4. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі
  5. Закон про трансфертне ціноутворення принесе в бюджет 20 млрд грн

Тема : News