Підприємців очікують зміни у веденні бухгалтерії

Для приведення законодавства України до європейських норм до вимог ведення бухобліку на підприємстві вноситься чималий перелік змін, повідомляє видання “Закон і Бізнес”.

Так, у законопроекті “Про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” № 4646-д йдеться, що незначні недоліки, які будуть виявлені у первинних документах, не спричинятимуть невизнання господарської операції.

Підприємства будуть поділені на чотири види для цілей бухобліку: мікропідприємства, малі, середні та великі. Першим двом видам не потрібно буде подавати звіт про управління, а середні матимуть право не відображати в такому звіті нефінансову інформацію.

Також законопроектом пропонується встановити вимоги до претендентів на посаду головбуха на тих підприємствах, що становлять суспільний інтерес. Маються на увазі лише емітенти цінних паперів, допущені до торгів на біржі, недержавні пенсійні фонди, страховики.  Так, головним бухгалтером на такому підприємстві може стати кандидат з повною вищою економічною освітою і стажем за фахом не менше трьох років.

Окрім цього, зміниться порядок подання і оприлюднення фінзвітності: підприємства, які застосовують міжнародні стандарти, зможуть подавати звітність у єдиній електронній формі. Вони будуть також зобов’язані за запитами фізичних і юридичних осіб надавати свою фінзвітність.

Втім, наразі законопроект ще не внесено в порядок денний, тож такі зміни у веденні бухгалтерії можуть відбутися ще нескоро.

Також стало відомо, що за підсумками першого півріччя цього року обсяг відшкодування ПДВ становитиме майже 57,9 млрд грн, а це на 60,4% перевищить показник аналогічного періоду 2016 року, повідомляє видання “Капітал”.


Читати також:

  1. Що очікує на підприємців-спрощенців?
  2. Зміни в адмініструванні податків: на що очікувати?
  3. Скільки підприємців в Україні підвищили зарплати?
  4. Новий закон про зайнятість 2013. Найголовніші зміни
  5. В Україні підприємців перевірятимуть за ступенем ризику

Тема : News