Податкова консультація рятує від штрафів

За інформацією Державної фіскальної служби України (далі − ДФСУ), дії підприємця, здійснені відповідно до податкової консультації, не підлягають штрафуванню, пише видання “Справжня варта”. Втім, така консультація має бути надана в письмовій формі на запит підприємця або ж мати статус узагальнюючої податкової консультації.

Щодо розбіжностей, то узагальнююча консультація важливіша за індивідуальну.

Експерти відомства зазначають, якщо платник податків діяв відповідно до наданої йому індивідуальної письмової податкової консультації, то притягнути його до відповідальності не можна.

Це твердження сформульовано на підставі п. 53.1 ст. 53 Податкового кодексу України (далі − ПКУ), де зазначається, що до відповідальності не може бути притягнено (включаючи фінансову) платника податків, податкового агента чи його посадову особу, дії якого здійснювалися відповідно до індивідуальної консультації з податків, що була надана в письмовій формі, а також податкової консультації, яка є узагальнюючою. Тобто в такому випадку ДФСУ не може штрафувати за дії, які містять ознаки податкового правопорушення, навіть якщо в подальшому в таку консультацію з податків внесли зміни або її скасували.

Та, попри це, платник податків повинен знати, що індивідуальна консультація з податків повинна бути зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.

Втім, платник податків або податковий агент, який провадив діяльність відповідно до консультації, не звільнений від обов’язку сплати податкового зобов’язання, визначеного ПКУ.

Нагадаємо, що з 1 квітня контролюючі органи надають платникам податків за їхнім зверненням безкоштовні індивідуальні консультації з податків щодо застосування на практиці окремих норм податкового та іншого законодавства. Для надання таких консультацій є 25 календарних днів від дня отримання звернення. Раніше цей термін становив 30 календарних днів.


Читати також:

  1. Податкова зробила крок до діалогу з бізнесом
  2. Замість перевірок – горизонтальний моніторинг
  3. Податкова служба готова до запровадження загального декларування доходів
  4. Міністр фінансів виступає за спрощення податкової системи
  5. Податкова продовжила робочий день через перереєстрації єдинників

Тема : News