Податковий індекс України зріс

За повідомленням Європейської Бізнес Асоціації (далі − ЄБА), за підсумком опитування 60 експертів Податкового Комітету організації було оцінено українську податкову систему. На основі цих оцінок формуються результати регулярного дослідження – Податкового індексу, пише видання FinPost.

Так, від травня 2016 року по квітень 2017-го показник дещо зріс і наразі дорівнює 2,58 балів із 5 можливих. Такий результат є найвищим за всю історію формування індексу (від 2011 року). Зростання українського індексу є умовним, адже він досі знаходиться в негативному полі.

Як і раніше, експерти аналізували стан вітчизняної податкової системи на основі чотирьох критеріїв, серед яких фіскальний тиск, якість податкового законодавства, якість роботи фіскалів, а також обтяжливість/легкість адміністрування податків.

Прояви фіскального тиску протягом періоду дослідження відчули 43% опитаних, а 35% відповіли, що він був майже відсутній. Ще 3% взагалі не зіткнулися з ним.

Щодо якості українського податкового законодавства, то 67% експертів оцінили її негативно, як і минулого року. 35% респондентів відповіли, що внесені зміни до законодавства є неякісними і, відповідно, неефективними. І лише 3% оцінили наявний податковий режим як такий, що сприяє веденню бізнесу і залученню інвестицій з-за кордону.

Зрештою, податковим обслуговуванням в Україні категорично або переважно незадоволені 50% учасників опитування, а ще 27% більш-менш задоволені; 23% опитаних утрималися від відповіді.

Цьогоріч у рамках дослідження також розглядалися актуальні зміни, внесені до податкового законодавства, а також те, як вони вплинули на бізнес-середовище.

У блоці адміністрування податків 25% респондентів вважають процедуру адміністрування прийнятною, а 57% зазначили, що цей процес є обтяжливим. Ще 13% експертів висловили невдоволення.


Читати також:

  1. Європейська Бізнес Асоціація зафіксувала покращення ситуації в податковій сфері України
  2. Міністр фінансів виступає за спрощення податкової системи
  3. Індекс реальної зарплати в травні виріс на 2,8%
  4. Уряд обіцяє зменшити податковий тиск
  5. Податкова консультація рятує від штрафів

Тема : News