Податок на виведений капітал: що нового?
05.10.2017
На засіданні Кабміну 4 жовтня було схвалено рішення щодо заміни податком на виведений капітал податку на прибуток. Втім, учасники ринку очікують, що великий бізнес перешкоджатиме запровадженню таких новацій, пише видання “Ракурс”.
Як зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, автори законопроекту хочуть не лише його апробувати на практиці, але й здійснити чіткі розрахунки, щоб не завдати шкоди макрофінансовій стабільності країни. Наразі експерти працюють над розробленням етапності впровадження податку.
Суть заміни одного податку на інший у тому, що допоки отриманий прибуток не виплачується власникам (або ж співвласникам) у вигляді дивідендів або подібних платежів, він не повинен оподатковуватись. Тобто, доки кошти не виводяться з бізнесу, ніхто не буде чіпати бухгалтерію підприємства. Підприємці, що вкладають отриманий прибуток у свій бізнес, не будуть займатися його мінімізацією та сплачувати державі за власний розвиток.
Втім, обговорення цього важливого законопроекту в Раді може затягнутися на багато років, адже опісля його ухвалення різко скоротяться надходження до бюджету. Так, Прем’єр-міністр прогнозує, що за перший рік після впровадження законопроекту бюджет недоотримає 40 млрд грн. Аналітики навіть озвучують суму в 50−55 млрд грн.
За попередніми обрахунками, податкові надходження скоротяться на дві третіх. Так, у 2017 році до держбюджету надійде близько 70 млрд грн від податку на прибуток.
Слід зазначити, що цій ідеї вже два роки. У 2016 році під час формування бюджету вона вже обговорювалася, але не отримала підтримки.
До речі, в Естонії такий порядок впроваджений 16 років тому, а на початку 2017 року подібний закон ухвалили і в Грузії.
Читати також:
Тема : News