Погіршено прогноз зростання економіки єврозони

Як стало відомо з доповіді “Глобальні економічні перспективи” Світового банку (далі − СБ), прогнози зростання реального ВВП єврозони на 2017 і 2018 роки було погіршено на 0,1%, якщо порівнювати з попередніми оцінками, сформованими торік у червні, − до 1,5% і 1,4% відповідно.

Вперше було складено прогноз на 2019 рік – 1,4%. У 2016-му оцінка зростання реального ВВП становила 1,6%, вона залишалася незмінною від червня.

У доповіді зазначається, що, оскільки внутрішній попит у єврозоні і експорт втратили імпульс, зростання вповільнилося від 2% − у 2015 році до 1,6% − у 2016-му.

Експерти Світового банку зазначають, що минулий рік для єврозони ознаменувався зростанням економічної невизначеності, але в регіоні рівень довіри залишився стійким навіть опісля голосування Великобританії про вихід з ЄС. Саме невизначеність щодо Brexit буде чинити тиск на зростання в 2017−2018 роках не лише у Великобританії, але й у єврозоні в цілому.

У доповіді йдеться ще й про те, що результати виборів у США також можуть вплинути на політичну невизначеність у Європі.

Аналітики СБ повідомили, що на периферії єврозони зафіксований низький рівень інвестицій, що в комплексі зі зростаючою політичною невизначеністю може позначитися на капіталовкладеннях у цьому році.

Позитивно вплинули на кредитні потоки в єврозоні негативні ставки Європейського центрального банку разом з програмою викупу активів, оскільки призвели до зниження вартості позик. Втім, побоювання щодо прибутковості банківського сектору в регіоні, а також зростання рівнів непрацюючих кредитів можуть стати стримуючими факторами для кредитування у валютному блоці.


Читати також:

  1. S&P погіршило прогноз розвитку економіки єврозони
  2. Прогноз зростання світової економіки погіршився
  3. Прогноз зростання світової економіки
  4. Прогноз зростання глобальної торгівлі погіршено
  5. Відновлення економіки єврозони вкрай сповільнилося

Тема : News